Od Vranova na Bítov – hrady, zámky a zříceniny, Znojemsko

Rádi bychom vám ukázali další zajímavý výlet po jižní Moravě – tentokrát Znojemsko a okolí. Pokud jste nadšenci architektury a dávné historie, tenhle připravený výlet vám bezme dech. Projdeme si hrady a zámky od Vranova po Bítov. Klidně si s sebou na cestu vezměte kolo, protože je to něco kolem 19 kilometrů.

Znojemsko | Zámek v Národním parku

V Národním parku Podyjí najdete kdejaké skvosty, ovšem žádný z nich nezáří tolik jako Zámek Vranov pod Dyjí. Tento zachovaný zámek skutečně stojí za návštěvu – úchvatné interiéry, působivé exteriéry a rozlehlý park. Neobvyklá poloha v Národním parku z návštěvy zámku činí skutečný zážitek.

Znojemsko | Hoďte kejty k vodě na Vranovské přehradě

Obzvláště v letních měsících Vranovská přehrada přímo vybízí k relaxaci a vodním radovánkám. Užijte si trochu letního dovádění nebo se jen tak projděte po přehradě – určitě si to užijete.

Když bývával hrdým hradem tyčícím se do výše

Řeč nemůže být o ničem jiném než o zřícenině hradu Cornštejn. I když už není hradem co býval, rozhodně stojí za návštěvu. Určitě vás nadchne velká rozloha zříceniny, stejně jako její neobvyklá mystická energie. Nebojte se dotknout jeho stěn a poslouchat, jak k vám kdysi nedobytné hradby mluví svým vlastním jazykem.

Znojemsko | Stejně jako krkavec z Arabely

Další zastávkou ve výletu je jediná rozhledna na Znojemsku. Pokud jste pozorně sledovali Arabelu, bez problémů uhodnete její jméno! Rozhledna Rumburak je pojmenována po krkavci Rumburakovi, což je mazlíček jejích majitelů. Když vyběhnete 147 schodů, můžete si prohlédnout celé okolí Vranovské přehrady z výšky.

Romantika na Bítově

Hrad Bítov je jedním z nejstarších, ale rozhodně nejromantičtějších hradů v ČR. Celá jeho existence je opředena mnohými pověstmi, které dodávají místu jeho záhadný půvab. Prohlédněte si hrad a nechte si pár minut na návštěvu lesoparku.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com