Brno nabízí mnohé povyražení, které na svém výletě dozajista uvítáte. Podívejte se na překrásné stavby, hrady a náměstí. Přesně to nejlepší, čímž se pyšní hlavní město Moravského kraje. Objevíte unikátní architektonické skvosty, středověké pevnosti a majestátní katedrály. Pojďte s námi, jízda Brnem začíná.
1. Vila Tugendhat – Brno
Vila Tugendhat v Brně je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety Tugendhatové a Fritze Tugendhata.
2. Katedrála sv. Petra a Pavla
Katedrála svatého Petra a Pavla je sídelním kostelem biskupa brněnské diecéze. Nachází se v Brně na vrchu Petrov v městské části Brno-střed v jihozápadní části katastrálního území Město Brna.
3. Hrad Špilberk – Brno
Špilberk je hrad a pevnost tvořící dominantu města Brna. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce, který leží v městské části Brno-střed, na západě katastrálního území. Momentálně Špilberk funguje jako kulturní centrum a hostí výstavy, představení a další společenské záležitosti.
4. Náměstí Svobody
Náměstí Svobody je nejvýznamnější náměstí v Brně. Nachází se přímo v historickém centru města a je pomyslným středem celého Brna. Netradiční je jeho trojúhelníkový tvar. První zmínky o náměstí pocházejí ze 13. století. Ale nebojte, taky tam mají dobrou zmrzku!
5. Brněnská přehrada
Brněnská přehrada nebo Vodní nádrž Brno, dříve též Kníničská přehrada, je vodní dílo na Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. V dnešní době je její hlavní využití jako centrum volného času v létě.
6. VIDA! science centrum – Brno
VIDA! science centrum je zábavní vědecký park pro popularizaci a podporu vědy v Brně se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých fenoménů ve čtyřech základních oblastech – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět.
Co dalšího v Brně?
Pokud vás zajímá, jaké další zajímavosti můžete v Brně vidět, přečtěte si náš článek Kam vyrazit v Brně.
Turistický průvodce
Wikipedie