Brno nabízí mnohé povyražení, které na svém výletě dozajista uvítáte. Podívejte se na překrásné stavby, hrady a náměstí. Přesně to nejlepší, čímž se pyšní hlavní město Moravského kraje. Objevíte unikátní architektonické skvosty, středověké pevnosti a majestátní katedrály. Pojďte s námi, jízda Brnem začíná. 

1.Vila Tugendhat – Brno

Brno

Vila Tugendhat v Brně je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety Tugendhatové a Fritze Tugendhata.

2.Katedrála sv. Petra a Pavla

brno
Autor:Zbyněk Mazel/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 3.0

Katedrála svatého Petra a Pavla je sídelním kostelem biskupa brněnské diecéze. Nachází se v Brně na vrchu Petrov v městské části Brno-střed v jihozápadní části katastrálního území Město Brna.

3.Hrad Špilberk – Brno

Špilberk je hrad a pevnost tvořící dominantu města Brna. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce, který leží v městské části Brno-střed, na západě katastrálního území. Momentálně Špilberk funguje jako kulturní centrum a hostí výstavy, představení a další společenské záležitosti.

4.Náměstí Svobody

brno
Autor:Millenium187/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 3.0

Náměstí Svobody je nejvýznamnější náměstí v Brně. Nachází se přímo v historickém centru města a je pomyslným středem celého Brna. Netradiční je jeho trojúhelníkový tvar. První zmínky o náměstí pocházejí ze 13. století. Ale nebojte, taky tam mají dobrou zmrzku!

5. Brněnská přehrada

brno
Autor:Harold/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 3.0

Brněnská přehrada nebo Vodní nádrž Brno, dříve též Kníničská přehrada, je vodní dílo na Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. V dnešní době je její hlavní využití jako centrum volného času v létě.

6.VIDA! science centrum – Brno

brno

VIDA! science centrum je zábavní vědecký park pro popularizaci a podporu vědy v Brně se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých fenoménů ve čtyřech základních oblastech – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět.

Co dalšího v Brně?

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavosti můžete v Brně vidět, přečtěte si náš článek Kam vyrazit v Brně.

Brno