Český Krumlov – Výlet za medvědy v hradním příkopu a umělecká galerie, reprezentující vznešené město

Český Krumlov je skutečně inspirativní místo. Vznešená historie dýchající ze všech koutů města a hrdý zámek pozorující celé město. Kultura a umění je tu skutečně všudypřítomné. Zámek Český Krumlov je významné kulturní dědictví a jeho zahrady jsou vskutku fenomenální. Pokud chcete zažít skutečný Český Krumlov, měli byste navštívit každoroční historické slavnosti pětilisté růže. 

 Výlet 1,29 km, 4 místa

Český Krumlov | K poctě a v inspiraci k Egonu Schiele

Skutečně umělecká atmosféra. Pokud se do ní chcete skutečně ponořit, navštivte Egon Schiele Art Centrum. V budově bývalého pivovaru najdete kulturní centrum a výstavy, které si pohrají s vaší fantazií. Najdete dokumentaci o životě a díle Egona Schiele a další expozice prezentující umění 20. století. Dále jsou zde vybudovány ateliéry pro pobyty mladých umělců a apartmá pro spisovatele.

Medvědi v zámeckém příkopu

Zámek Český Krumlov je skutečnou kulturní památkou, mimo jiné i proto, že byl zapsán na seznam UNESCO. Obrovský komplex zahrnuje 46 budov, 5 nádvoří a 12,5 hektaru zahrad. Zámek se vypíná na skále, pod níž se v peřejích svíjí řeka Vltava. Zámecký příkop slouží jako útulek pro zámecké medvědy – chov medvědů zde sahá až do 16. století.

Český Krumlov | Zahradní umění dotažené k dokonalosti

Zámecké zahrady jsou nejrozsáhlejší část zámeckého komplexu. Zahrady jsou skutečně epikurejským potěšením – upravené trávníky a keře, kaskádovité fontány a ornamentální výzdoba. Nedílnou součástí je hudební pavilon, rokokový letohrádek a zámecký rybník. Zahradní umění, které je dotažené k naprosté dokonalosti.

Jedinečný umělecký i estetický zážitek

Posledním krumlovským unikátem je Otáčivé hlediště. Letos dokonce slaví 60 let existence. Hlediště zasazené v přírodě, které se může oboustranně otáčet, dává divákům panoramatický výhled a naprosto jedinečný zážitek. Využívání rozdílných scén a spojení hudby, tance a estetiky prostředí je skutečně ojedinělé.

Přečtěte si také: Ty nejkrásnější místa, která v jižních Čechách prostě musíte navštívit!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com