Býčí skála je přírodní památkou v Moravském krasu, která v sobě tisíce let skrývala krvavé tajemství. Jako přírodní památka se společně s Rudickým propadáním řadí k druhému nejdelšímu jeskynnímu systému v ČR. To ale není zdaleka nejzajímavější fakt, kterým se Býčí skála proslavila. Skrývala totiž tisíce let tajemství, které je děsivé, plné krve a zoufalství, a stále neobjasněné. 

Jak to všechno začalo

Již od 18. století se v ústí jeskyně Býčí skála nacházely různé úlomky a nálezy, které potvrdily, že místo bylo obýváno lidmi od doby mladšího paleolitu. Nebudeme vás nudit nepřebernými detaily – našly se spousty velmi cenných nálezů, z nichž nejvýznamnější byla bronzová soška býka. Jen pro pořádek, tento býček nemá s jménem jeskyně nic společného. Když už budete u Býčí skály, podívejte se na výlety v okolí.

🤔 👍

A post shared by Vladimír Umlauf (@vladimir_umlauf) on

Pravěká svatyně, poskvrněná neobyčejným zvěrstvem

Ještě později archeologové hledali a hledali…A trefili skutečně do černého. Kousek po kousku odkrývali jednu stopu po druhé a stali se tak svědky masakru, který se udál zhruba v 7-4 st. před naším letopočtem. Našli pozůstatky více než 40 těl, která byla zohavena a musela umírat hrozivou smrtí s nepředstavitelným děsem.

Býčí skála

A post shared by Vladimír Umlauf (@vladimir_umlauf) on

Popravené a s usekanými končetinami

Většina pozůstatků těl byla ženského pohlaví. Mladým ženám vesměs chyběly končetiny a měly setnuté hlavy. Jejich těla ležela jedno přes druhé přesně tak, jak bezvládně padala k zemi. Dále se našly ostatky několika mužů a zvířat. Některé nálezy byly skutečně znepokojivé – hlava v kotlíku, uřezané ruce na oltáři nebo známky hojení na otevřené dívčí lebce (což znamená, že oběť ještě poměrně dlouhou dobu žila).

#nedelnivylet #byciskala #moravskykras #jeskyne #krapniky #potok

A post shared by Ondra Pokorný (@mamazhornitatazdolni) on

Původ masakru je stále obestřen tajemstvím

Co se v jeskyni Býčí skála vlastně stalo? Bohužel, přesná odpověď zatím neexistuje. Většina vědců se přiklání k teorii, že šlo o významný pohřební ceremoniál kmenového náčelníka. V případě pohřbu bylo do hrobu uvedeno i jeho služebnictvo a obětovány mladé ženy. Obřad pak patrně zahrnoval velmi brutální oběti a dokonce kanibalismus. Ale existují i jiné teorie – např. že šlo o napadení rivalní skupinou nebo o výbuch nahromaděného plynu. Celé naleziště bylo fatálně zničeno nacisty během 2. světové války, když podlahu vylili betonem. Tudíž další odpovědi na mnoho otázek asi jen tak nedostaneme.

Když temnou krajinou stále znějí jejich zoufalé výkřiky

Býčí skála byla svatyní lidí od doby železné nebo možná i dříve. Za tu dobu musela vstřebat moře zoufalství a oceán krve. Energie trpících žen, povražděných bestiálním způsobem bez kapičky naděje, v jeskyni přetrvává a můžete ji cítit. Instinkt vám bude radit, abyste se k tomu místu nepřibližovali, budete cítit úzkost a možná se vám i udělá špatně. Když ustane halas a sešeří se, můžete slyšet jejich zoufalý křik, volání nebo vidět světla, která se zjevují jen tak sama od sebe.

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

 Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Býčí skála

Býčí skála wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/skala

Býčí skála na mapě Jupigo

Býčí skála Šokující planeta

http://www.sokujiciplaneta.cz/cestovani/