Býčí skála je přírodní památkou v Moravském krasu, která v sobě tisíce let skrývala krvavé tajemství. Jako přírodní památka se společně s Rudickým propadáním řadí k druhému nejdelšímu jeskynnímu systému v ČR. To ale není zdaleka nejzajímavější fakt, kterým se Býčí skála proslavila. Skrývala totiž tisíce let tajemství, které je děsivé, plné krve a zoufalství, a stále neobjasněné. 

Zdroj: Instagram, Autor: marry_the_lifenoob

Jak to všechno začalo

Již od 18. století se v ústí jeskyně Býčí skála nacházely různé úlomky a nálezy, které potvrdily, že místo bylo obýváno lidmi od doby mladšího paleolitu. Nebudeme vás nudit nepřebernými detaily – našly se spousty velmi cenných nálezů, z nichž nejvýznamnější byla bronzová soška býka. Jen pro pořádek, tento býček nemá s jménem jeskyně nic společného. Když už budete u Býčí skály, podívejte se na výlety v okolí.

Zdroj: Instagram, Autor: martin.konyx

Pravěká svatyně, poskvrněná neobyčejným zvěrstvem

Ještě později archeologové hledali a hledali…A trefili skutečně do černého. Kousek po kousku odkrývali jednu stopu po druhé a stali se tak svědky masakru, který se udál zhruba v 7-4 st. před naším letopočtem. Našli pozůstatky více než 40 těl, která byla zohavena a musela umírat hrozivou smrtí s nepředstavitelným děsem.

Zdroj: Instagram, Autor: mamazhornitatazdolni

Popravené a s usekanými končetinami

Většina pozůstatků těl byla ženského pohlaví. Mladým ženám vesměs chyběly končetiny a měly setnuté hlavy. Jejich těla ležela jedno přes druhé přesně tak, jak bezvládně padala k zemi. Dále se našly ostatky několika mužů a zvířat. Některé nálezy byly skutečně znepokojivé – hlava v kotlíku, uřezané ruce na oltáři nebo známky hojení na otevřené dívčí lebce (což znamená, že oběť ještě poměrně dlouhou dobu žila).

Zdroj: Instagram, Autor: jslaphotographer

Původ masakru je stále obestřen tajemstvím

Co se v jeskyni Býčí skála vlastně stalo? Bohužel, přesná odpověď zatím neexistuje. Většina vědců se přiklání k teorii, že šlo o významný pohřební ceremoniál kmenového náčelníka. V případě pohřbu bylo do hrobu uvedeno i jeho služebnictvo a obětovány mladé ženy. Obřad pak patrně zahrnoval velmi brutální oběti a dokonce kanibalismus. Ale existují i jiné teorie – např. že šlo o napadení rivalní skupinou nebo o výbuch nahromaděného plynu. Celé naleziště bylo fatálně zničeno nacisty během 2. světové války, když podlahu vylili betonem. Tudíž další odpovědi na mnoho otázek asi jen tak nedostaneme.

Zdroj: Instagram, Autor: michalmozistr

Když temnou krajinou stále znějí jejich zoufalé výkřiky

Býčí skála byla svatyní lidí od doby železné nebo možná i dříve. Za tu dobu musela vstřebat moře zoufalství a oceán krve. Energie trpících žen, povražděných bestiálním způsobem bez kapičky naděje, v jeskyni přetrvává a můžete ji cítit. Instinkt vám bude radit, abyste se k tomu místu nepřibližovali, budete cítit úzkost a možná se vám i udělá špatně. Když ustane halas a sešeří se, můžete slyšet jejich zoufalý křik, volání nebo vidět světla, která se zjevují jen tak sama od sebe.

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

 Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Býčí skála

Býčí skála wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/skala

Býčí skála na mapě Jupigo

Býčí skála Šokující planeta

http://www.sokujiciplaneta.cz/cestovani/