Safari Park Dvůr Králové

Safari Park Dvůr Králové je jedním z nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Zde naleznete největší sbírku afrických zvířat v Evropě a jedinečný zážitek z afrického a lvího safari. Safari park Dvůr Králové rovněž drží celosvětové prvenství v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich následném navracení do přírody. Od roku 2018 se ZOO Dvůr Králové přejmenovala na Safari park Dvůr Králové, což lépe odráží její podstatu. Návštěvníky čeká více než 2 300 zvířat, včetně největší sbírky afrických druhů v Evropě, tajemný okapi, Tropické bažiny, Africká savana, Vodní světy a další unikátní expozice. Safari park Dvůr Králové je světovým lídrem v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich následném reintrodukci do přírody. Úspěšně přepravil osm nosorožců do Afriky a zůstává jediným místem na světě, kde se podařilo množit severní bílé nosorožce pod lidskou péčí. V sekci Afrického safari projíždějí návštěvníci mezi volně se pohybujícími zebrami, antilopami, ptáky a od roku 2017 i žirafami. Jako jediný park ve střední Evropě nabízí safari jízdy mezi smečkou lvů, což přináší ponoření do africké kultury a umění. To zahrnuje každoroční africký festival, výstavy, ochutnávky africké kuchyně a koncerty afrických kapel, vytvářející celkový africký zážitek.

Safari Park Dvůr Králové

Otevírací doba Zoo Dvůr Králové

Sezóna Trvání Otevírací doba Africké & Lví Safari
Hlavní Do 7. října 2018 9:00 – 18:00 Ano
Podzimní/jarní Od 8. října do 4. listopadu 2018, 9:00 – 17:00 Ne
  Jarní 2 až 3 týdny v dubnu    
Zimní Od 5. listopadu do dubna 9:00 – 16:00 Ne
Vánoční Od 15. prosince 2018 do 6. ledna 2019 9:00 – 19:00 Ne
Vstupné:
 • Dospělí:
  • Hlavní: 230 Kč
  • Podzimní/jarní: 180 Kč
  • Zimní: 130 Kč
  • Vánoční: 110 Kč
 • Děti 3-15 let, studenti, důchodci:
  • Hlavní: 180 Kč
  • Podzimní/jarní: 120 Kč
  • Zimní: 90 Kč
  • Vánoční: 70 Kč
 • ZTP/ZTP-P (50% sleva z dané věkové kategorie):
  • Hlavní: 115 Kč / 90 Kč
  • Podzimní/jarní: 90 Kč / 60 Kč
  • Zimní: 65 Kč / 45 Kč
  • Vánoční: 55 Kč / 35 Kč
 • Děti do 3 let, průvodci ZTP-P: Zdarma
 • Pes: 100 Kč (během všech sezón kromě Vánoční Zoo)
 • Pes: 65 Kč (během Vánoční Zoo)
Zoo Dvůr Králové dále nabízí možnost nepřeberného množství slev, akcí a permanentek.

Historie Zoo Dvůr Králové

Zoologická zahrada v Dvoře Králové může s hrdostí vyprávět o svých šedesáti letech existence. Během této dlouhé historie se z malého zookoutku stala jednou z předních zoologických zahrad v České republice. Začátky byly plné výzev a výběhy vznikaly s velkou dávkou úsilí. Prvním správcem zahrady byl Josef Fabián, který se stal symbolem péče a oddanosti. Oficiální otevření pro veřejnost přišlo 9. května 1946 a od té doby si zahrada získala širokou popularitu. Mezi významné úspěchy patří adaptace palmového skleníku na Tropický pavilon, kde nyní žijí opice, ptáci a dokonce i první královédvorský lev, pojmenovaný Rémus. Tyto kroky vedly k rozvoji zahrady a poskytování lepších podmínek pro zvířata, což je základem pro dlouhodobou péči a ochranu biodiverzity.

Zvířata ve Dvoře Králové

Zvířata ve Dvoře Králové

Levhart perský, král divočiny s půvabem a elegancí, je ohromujícím pohledem pro každého návštěvníka. Jeho smyslnost a dokonalá tělesná stavba činí tuto šelmu jedinečnou a přitažlivou. V pavilonu šelem můžete potkat chovný pár Jacquelin a Taian, spolu s jejich mládětem, které se narodilo v roce 2014. Levhart perský představuje největší poddruh levharta, obývající oblasti Přední a Střední Asie. Od sedmdesátých let už bylo vytvořeno pět chovných párů, což svědčí o úspěšnosti chovu v Zoo Dvůr Králové. Od té doby bylo odchováno celkem šestapadesát jedinců, což je impozantní úspěch. Nicméně, levharti nejsou jediným lákadlem této zoo. Zvláštní pozornost je věnována i nosorožcům, na které je Zoo Dvůr Králové specializována. Jsou to majestátní tvorové, kteří přitahují pozornost svou vzácností a krásou. Navštívit tuto zoo je nejenom zábavné dobrodružství, ale i možnost poznat a chránit některé z nejohroženějších druhů naší planety.

Safari Zoo Dvůr Králové

Safari Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové není jen obyčejná zoologická zahrada – je to fascinující dobrodružství pro všechny smysly. Kromě běžné prohlídky nabízí nezapomenutelnou jízdu otevřeným terénním vozem se zkušeným průvodcem, který vás provede mezi stády volně se pohybujících zvířat. Během této jízdy budete mít možnost spatřit nejen zebry, pakoně, žirafy a antilopy, ale také majestátní kočkovité šelmy, které dodávají této cestě do divočiny zvláštní kouzlo.

West Cape

West Cape

Od června 2023 se mohou návštěvníci safari parku těšit na fascinující prezentaci živočichů jihozápadní Afriky. Tento areál nejenže představuje širokou škálu divokých tvorů, ale také zahrnuje zajímavé prvky jako zemědělské stroje a první dvorskou vinici. Hlavními hvězdami jsou samozřejmě zvířata, včetně impozantního hejna tučňáků brýlových, kteří si svou expozici procházejí volně. Dalšími atrakcemi jsou hyeny skvrnité, čápi sedlatí a mnoho dalších druhů. Pro návštěvníky je k dispozici možnost pozorovat hnízdící plameňáky růžové, nesytce africké a další ptáky v průchozích voliérách. Tento nový svět jihozápadní Afriky vznikl na místě bývalého brownfieldu a nese jméno West Cape, což odkazuje na provincii Západní Kapsko v Jihoafrické republice. Cesta začíná u elegantní správní budovy safari parku, Vily La Rosa, a pokračuje kolem velkého výběhu s antilopami vranými k nové restauraci Steak House, která podává autentické africké speciality. Návštěvníky zavede do mokřadů s bohatým životem vodních ptáků, jako jsou právě hnízdící plameňáci růžoví, pelikáni a čápi sedlatí. Mnoho z těchto druhů nelze spatřit nikde jinde v Česku. Budovy, které slouží jako provozní zázemí nebo zimní expozice plameňáků, zachovávají architektonický styl koloniálních dob Holandska a Německa, čímž dodávají celému prostoru unikátní atmosféru a historický ráz.

Expozice koster

Expozice koster

Podzemní svět Neumannovy vily v Safari parku skrývá fascinující expozici nazvanou „Umění pod kůží“, která odhaluje krásu kostí a přináší více než 330 kosterních exponátů zvířat z celého světa. Tato expozice je největší svého druhu v České republice a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled do světa zoologie. Procházením expozice se můžete seznámit s rozmanitostí zoologického systému obratlovců. Mezi nejcennějšími exponáty naleznete kostru ptakopyska podivného, tasmánského čerta a samici Nabiré, jednoho z posledních nosorožců bílých severních na světě. Každý exponát nese svůj příběh a umožňuje návštěvníkům lépe porozumět přírodě a jejímu bohatství. Pro milovníky přírodních věd a zvířat je tato expozice skvělým zdrojem poznání a inspirace. Prozkoumejte svět pod kůží a objevte fascinující tajemství, která nám kosterní zbytky zvířat odhalují.

Ubytování v Safari Resortu

Pro návštěvníky Safari Parku je k dispozici jedinečná možnost ubytování přímo v areálu zahrady v Safari Park Resortu. Tento resort nabízí široké spektrum možností od luxusních lodge hotelů v Safari Hotelu, přes útulné bungalovy až po autentické safari stany s výhledem přímo do výběhu afrických zvířat v Safari Kempu. Ubytování v Safari Park Resortu je skvělou příležitostí pro zažití atmosféry Afriky přímo v srdci České republiky. Zde si můžete vychutnat klid a pohodu přímo v prostředí zoo a zažít jedinečný zážitek, když usínáte pod hvězdami a v pozadí slyšíte rachot divočiny, když se šelmy probouzejí k životu.

Kontakt

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029,
544 01 Dvůr Králové nad Labem
Tel.: +420 499 329 515
Webové stránky

Spojení a parkování

Dopravní spojení k zoologické zahradě je zajištěno s maximální přehledností a detaily, takže návštěvníci se snadno dostanou na místo. Přímo u vstupu do zoo se nachází velké parkoviště, které je k dispozici zdarma, což je skvělá výhoda pro ty, kteří preferují cestu vlastním vozem. Pro ty, kteří cestují veřejnou dopravou, je k dispozici vlaková stanice Dvůr Králové nad Labem, která leží na trati číslo 030. Tato stanice je dobře dostupná a obsluhuje všechny typy vlakových spojů. Po příjezdu na vlakové nádraží si můžete zvolit buď pěší procházku do zoo (vzdálenost 3,5 km) nebo využít autobusovou dopravu, případně kombinovat obě možnosti podle vašich preferencí. Autobusové nádraží se nachází ve východní části města a je snadno dosažitelné. Pěšky můžete dojít do zoo přes centrum města, což je příjemná procházka o délce přibližně 2 km. Díky této dobře organizované dopravě je návštěva zoologické zahrady snadná a příjemná pro všechny návštěvníky.

Mapa – jak se dostat do Zoo Dvůr Králové

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com