Okolím českorajských Benátek na Trosky – Víte, kde se také točil film Jak dostat tatínka do polepšovny?

Český ráj je kouzelné místo, které skutečně stojí za to navštívit. Budete se pohybovat v okolí českorajských Benátek, navštívíte rybník ze známého filmu, objevíte Trosky přezdívané jako osmý div světa… Vyrazte s námi objevovat nová místa!

Výlet 6,16 km, 5 míst

Slavný rybník z jednoho z nejoblíbenějších českých filmů

Český ráj láká mnoho návštěvníků svou neotřelou přírodou, a proto nezačneme ničím jiným než nejkrásnějším rybníkem ve zdejším kraji. Rybník Věžák je obklopen pískovcovými skalami, které se v jeho hladině pyšně vzhlížejí. Připadá vám rybník povědomý? Možná pro to, že se zde natáčely záběry pro film Jak dostat tatínka do polepšovny.

Trosky a okolí | Vodopád v srdci Českého ráje

Přímo v srdci Českého ráje najdeme Tachovský vodopád. V létě bohužel moc neteče, takže z něj asi nic moc mít nebudete. Jeho zajímavostí je tvorba pěnovce – nezpevněného vápence, který v sobě při srážení zároveň konzervuje všechno z okolí.

Trosky jako fenomenální mistrovské dílo

Zřícenina Trosky je dozajista jedním ze symbolů Českého ráje. Podkladem Trosek jsou dva lávové sopouchy, což je velice ojedinělé. Původně zde stával hrad s obytnými paláci a dvě obranné obytné věže. Trosky jsou skutečně neobyčejná podívaná, která stojí za návštěvu.

Trosky a okolí | Vycházka do dětství v Muzeu panenek a medvídků

A teď máme lahůdku pro malé návštěvníky. Muzeum panenek a medvídků pod Troskami čítá kolem 2000 exponátů. Panenky a medvídci jsou přece mnohem víc než pouhé hračky – v dětství byli našimi nejlepšími kamarády, svěřovali jsme jim tajemství a usínali s nimi. Najdete zde exponáty od roku 1840 až po současnost.

Troskovické lípy tyčící se nad sv. Janem Nepomuckým

Poslední zastávkou ve výletu jsou Troskovické lípy u sv. Jana Nepomuckého. Čtyři památné stromy – lípy velkolisté – jsou staré zhruba 165 let. Tyto dominanty jsou pod ochranou jako památné stromy a historické pamětihodnosti obce.

Přečtěte si také: Do Českého ráje, cesta příjemná je… Ta nejkrásnější místa v okolí!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com