Divokou přírodní scénérií hlubokým kaňonem – Kde najdete Čertův stolek a víc?

Není nic kouzelnějšího nebo romantičtějšího, než hravá říčka, která si proplétá svou cestu divokým kaňonem. Ten pocit klidu, míru a čisté přírody se skutečně neomrzí! A právě takovou scenérii můžete vidět v Údolí Doubravy v Železných horách – jen počkejte, na co všechno tam můžete narazit!

Klidná, divoká i nespoutaná

Jak nejlépe poznat toto kouzelné místo? Přes naučnou stezku! Ta sleduje tok řeky Doubravy a můžete se tam vidět skutečně neobyčejné pohledy do zalesněného údolí. Řeka je zpočátku klidná a vy si opravdu můžete užít klidnou atmosféru tohoto krásného místa. Postupem času však začíná být divoká, nespoutaná a dokonce schopná prorazit 15 metrů vysoké skály, ze kterých spadá jako překrásný vodopád.

Údolí Doubravy | Až vám budou oči přecházet

Naučná stezka má 4, 5 kilometru, během nichž se skutečně nebudete nudit! Četná řečiště, divoké peřeje a celé údolí protkané skalními věžemi jsou skutečnou pastvou pro oči. Dále tu jsou i soutěsky, srázy, kamenná moře, obří hrnce, vodopády a spousta další přírodní nádhery.

Pod Čertovým stolkem na Sokolohrady

Cestou budete míjet místa se skutečně poetickými názvy, které budou vaši fantazii nutit vymýšlet zajímavé scénáře. Například k vyhlídce Čertův stolek se váže pověst o poustevníkovi, kterého sužoval čert. Poblíž najdete dvě jeskyně – Čertovu a Poustevnu. Míjet budete i pozůstatky hradu Sokolohrady, jehož existenci dnes připomíná pouze vyvýšenina a dávné valy.

Údolí Doubravy | S dětmi a v pořádných botách

Nejlépe se do Údolí Doubravy dostanete z blízkého města Chotěboře. Stezka je běžně označována jako středně náročná. Absolvujete převýšení 88 m, v některých místech jsou instalovány schody či zábradlí, protože chůze ve ztíženém terénu může být trošku náročnější. I přesto se nemusíte bát vzít s sebou děti, jen je budete muset trochu pečlivěji hlídat – na cestě jsou příkré srázy i kluzké úseky. Rozhodně se vám sejdou i dobré boty.

Údolí Doubravy

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com