Hudební toulky městem Praha, které perfektně vyladí a rozehrají vase struny

Hudba je kořením života, které nám dává vůli, naději a touhu po kráse. Praha je Mekkou nejen architektonických krás, ale i hudebních obdivovatelů. Ukážeme místa, která bezpodmínečně musí navštívit každý milovník hudby.

Obecní dům na místě Residence králů

Obecní dům v Praze je jedna z nejznámějších secesních staveb ve městě ležící na místě předchozí Rezidence králů. Byl postaven na začátku 20. století podle návrhu českých architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky. V objektu se nachází koncertní síň, kavárna či vyhlášená francouzská restaurace.

Praha | Památník Jaroslava Ježka

Památník Jaroslava Ježka neboli modrý pokoj představuje memento Jaroslava Ježka v době, kdy se dostal na výslunní v koncertních síních. Na tomto místě známý skladatel nejen žil, ale tvořil své první známá díla.

 Galerie Rudolfinum

Rudolfinum je novorenesanční stavba postavená v druhé polovině 19. století jako víceúčelové kulturní centrum s výstavními sály a koncertní síní. Na podobě stavby se podíleli architekti Josef Zítek a Josef Schulz. Pojmenování získal objekt na počest rakouského korunního prince Rudolfa. Dnes zde sídlí Česká filharmonie a galerie.

Praha | Muzeum Bedřicha Smetany

Muzeum Bedřicha Smetany je jedna ze specializovaných expozic Národního muzea slavnostně otevřená v 30. letech 20. století, která sídlí v budově bývalé vodárny. Zaměřuje se na život a dílo jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů Bedřicha Smetany. Sbírka obsahuje různé osobní památky, dobové dokumenty a různé dobové artefakty vztahující se k osobě skladatele.

České muzeum hudby

České muzeum hudby se zaměřuje na materiály s hudební a instrumentální tematikou. Expozice obsahuje ukázky starých nebo jinak vzácných hudebních nástrojů, významné originální notové zápisy, staré gramofonové desky či dokumenty vztahující se k významným hudebníkům.

Praha | Národní divadlo

Národní divadlo v Praze je jednou z nejvýznamnějších divadelních institucí v České republice. Hlavní novorenesanční budova byla vybudována v druhé polovině 19. století podle návrhu českého architekta Josefa Zítka. Na výzdobě interiéru se podíleli významní čeští umělci, například Mikoláš Aleš, Josef Václav Myslbek či František Ženíšek. Divadlo má tři vlastní umělecké soubory, činohru, balet a operu.

Muzeum Antonína Dvořáka

Muzeum Antonína Dvořáka bylo založeno v roce 1932 a sídlí v barokním letohrádku. Expozice se zabývá životem a dílem jednoho z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob. Obsahuje hudební nástroje, korespondenci, výtvarná díla fotografie či jiné exponáty vztahující se k osobě umělce.

Státní opera Praha

Státní opera je divadlo s operním a baletním souborem patřícím mezi nejvýznamnější svého druhu v Evropě. Od roku 2012 je součástí Národního divadla. Divadlo sídlí v pozdně klasicistní budově z konce 19. století s neorokokovou výzdobou a řadí se mezi nejkrásnější stavby v Evropě.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com