Každý z nás alespoň jednou viděl večerníček. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik času může trvat rozpohybovat takového Pata a Mata, nebo za jak dlouho ve skutečnosti vyleze králík z klobouku?

My už to víme, protože se nám naskytla jedinečná příležitost vyzkoušet si rozanimovat naše Jupigo.

Aby bylo co animovat, je zapotřebí vrátit se do dětských let a oživit si práci s plastelínou, tedy v tomto případě se speciální animační modelovací hmotou. Což samo osobě vezme dle zručnosti nějaký ten čas. V mém případě to díky příjemnému dámského kolektivu na stánku Filmového uzlu Zlín v rámci veletrhů cestovního ruchu v Brně, trvalo okolo 30 minut.

No a když, už máme vymodelováno, přichází ta nejzábavnější část, tou je tvorba animace. Není to nic složitého, stačí jen na připraveném plátně se vším pohybovat a každý krok stiskem tlačítka vyfotit.

“VĚDĚLI JSTE, ŽE SLOVO ANIMACE POCHÁZÍ S CIZÍHO SLOVA OŽIVIT.”

A je to, si řeknete jakmile dojdou nápady. V našem případě to bylo zhruba 20 minut. Teď už jen zbývá, podívat se na výsledek neustálého posouvání a mačkání tlačítka.

Takže kolik času nám trvalo na 4 sekundy rozpohybovat naše Jupigo? Ano, skoro celou hodinu, byla to ale velmi zábavná a naučná činnost. Doporučuji všem vyzkoušet. 😉