Jak se animuje Jupigo

Městys Jedovnice je přezdíván jako brána do Moravského krasu. Tady se vám bude líbit, i pokud nejste největším milovníkem krasových jevů. Tato obec leží kousek od Brna a bývá navštěvována turisty a milovníky vodních sportů. Pokud fandíte památkám, budete se rozhodně mít na co koukat. Navíc to budete mít jen kousek do všech koutů Moravského krasu. Doporučíme vám, co tady rozhodně vyzkoušet a kam se jít podívat. Co tedy Jedovnice nabízejí?

Jedovnické rybníky v celé své kráse

Dominanty Moravského Krasu nejsou jen propasti, jeskyně a krápníky, ale také rybníky. To pěkně dokazují Jedovnické rybníky – Olšovec, Budkovan, Vrbový, Dubový a Dýmák, které mají i svoji naučnou stezku. Stezka je spojena s Rudickým propadáním, proto si užijete nejen přírodu, ale i krasové jevy. Po prozkoumání Rudického propadání se dostanete přímo do Rudice, kde můžete najít vodní mlýn a geologickou expozici. Není nad to sledovat u rybníka romantický západ slunce.

Vodní sporty a rybolov Jedovnice

Díky rybníkům se zde skutečně daří vodní turistice. Chcete se koupat, veslovat nebo sportovně rybařit? Pak je Jedovnice místo přesně pro vás. Dále můžete provozovat wakeboarding v místním Wakeareálu, surfovat nebo zajít na Mezinárodní závody motorových člunů. A v říjnu můžete zajít na výlov Olšovce, ochutnat ryby nebo jen tak nasávat zajímavou atmosféru. Výlov rybníka je tradiční událostí, která rozhodně stojí za návštěvu.

Co dalšího vidět v okolí – Jedovnice

Pokud hledáte zajímavá místa, kam jít na výlet, tak vám jich pár poradíme. Poblíž Jedovnic se nachází přírodní park Rakovecké údolí, do kterého patří skalnaté svahy, meandry potoka a údolí. Na území se nacházejí i zbytky zaniklých středověkých osad – Bystřec a Sokolí. Další možností, jak prozkoumat okolí, jsou cyklotrasy. Naskočte na kolo a využijte jednu z mnoha cyklotras, které vás po tomto regionu provedou. Celá oblast je dobře značená nejen turistickými trasami, ale i cyklostezkami.

To nejlepší z Moravského krasu

Pokud si chcete objevit další úžasná místa v Moravském krasu, podívejte se na další tipy na výlet Moravský kras – Tajemství propasti i záhady hlubokých jeskyní.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com