Jeseníky – Místo, kde si užijete vzrušující zážitky v každém roční období

Jeseníky jsou nádherným rájem nejen pro outdoorové nadšence, ale i pro lidi, které jednoduše hledají krásu, klid a odpočinek. Možná máte hory jako Jeseníky zafixované jako zimní destinaci, ale věřte tomu, že i v létě tady najdete mnoho zážitků. Poradíme vám, co podniknout v různých ročních obdobích… Protože tady si každý přijde na své!

Léto je skvělé pro treky i adrenalinové nadšence

Přes léto najdete v Jeseníkách stovky pěších i cyklistických tras, které vás vezmou po celém širokém okolí. Obdivujte nádhernou přírodu, fenomenální výhledy a klid i krásu. Pokud však máte rádi trochu adrenalinu v krvi, ani tak se tady nebudete nudit. Strmé skalní stěny lákají horolezce a seskoky padákem či vyhlídkové lety zase další jedince, kteří si rádi zrychlí tep.

Jeseníky | Ráj pro cyklisty všech druhů a zkušeností

Jeseníky jsou nejoblíbenějším místem pro cyklisty. Najdete zde všechny druhy cyklotras – od těch pro začátečníky až po skutečně náročné výšlapy. Právě proto se tady setkávají výkonnostní cyklisté úplně stejně jako rodiny s dětmi, které si chtějí žít krásnou dovolenou. Takže sbalte helmu a šlápněte do pedálů, protože zážitky na vás nepočkají.

Jeseníky | Na promenádu a do vany

I jestli jste fandové skutečně aktivní dovolené, rozhodně si udělejte chvilku na trochu relaxace a kvalitního odpočinku. V Jeseníkách najdete několik lázeňských městeček, kde můžete uvolnit napjaté svaly a vyčistit si hlavu. Co byste řekli studeným či horkým pramenům, sirným koupelím a procházkám po promenádě s horkými oplatkami v ruce.

Městečka v podhůří, zámky i unikátní muzea

Pokud se rádi kocháte pohledem na památky a architekturu nebo si rozšiřujete kulturní obzory, tady si určitě přijdete na své. Malebná městečka a vesničky v podhůří si okamžitě získají vaše srdce a muzea, architektura i technické památky zase vaši hlavu. Co třeba papírna, kde se vyrábí papír již 400 let úplně stejným způsobem nebo kouzelný zámek Jánský Vrch?

Přečtěte si také: Překrásný zámecký komplex s parkem, kde čas jako by ani neexistoval.

Jeseníky

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com