VÁNOČNÍ TRHY 2018 – Který vánoční stromek je nejkrásnější?

Vánoční trhy 2018 a Vánoce jsou tady. Všude kolem můžete vidět vánoční dekorace, cukroví a dárečky. Pojďme se podívat, jak vypadají vánoční stromky v krajských městech…  Podívejte se, který vánoční stromek se vám líbí nejvíce.

Vánoční trhy 2018

Zdroj: Instagram, Autor: margareta_koll

Vánoční trhy 2018 | Brno, Náměstí Svobody

Brněnský smrk je 15 metrů vysoký a oděný ve veselých barvách, kterým jednoznačně dominují červené koule. Smrk byl na vánoční trhy 2018 přivezen stylově v povozu taženém dvěma koňmi. Vánoční trhy zde budou trvat až do 28. prosince.

České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II.

České Budějovice mají vánoční jedli, která je zhruba 12 metrů vysoká. Jedle byla darována z Dobré Vody a má ještě své vlastní šišky, které byly doplněny spoustou světýlek a dekorací v měkkých barvách.

Hradec Králové, Masarykovo náměstí

Hradec se letos na Masarykově náměstí pyšní jedlí ojíněnou, která má asi 18 metrů. Je ozdobena LED světly a klasickými vánočními ozdobami. Pravidelně zdobený strom oceníte nejvíce za tmy, když se jeho světýlka rozzáří.

Vánoční trhy 2018 | Karlovy Vary, Smetanovy sady

Smrk stojící v Karlových Varech je zhruba 15 m vysoký a 40 let starý – byl vysazen soukromníkem na počest narození jeho syna a letos ho daroval městu. najdete ho ve Smetanových sadech před budovou Alžbětínských lázní.

Liberec, Náměstí Dr. Edvarda Beneše

Čtrnáctimetrový smrk v Liberci je skutečně unikátní – zdobí jej výrobky ze základních a mateřských škol, srdce se stříbrnou šerpou a tradiční hvězda na špici. Jeho oloha přímo před libereckou radnicí je již pouze třešničkou na dortu.

Olomouc, Horní náměstí

Dvacetimetrová douglaska jménem Štístko bude během adventu symbolem Olomouce. Je slavnostně ozdobena 18 000 LED světly a 240 vánočními koulemi. Součástí slavností jsou i vánoční trhy, které mají letos 132 stánků.

Vánoční trhy 2018 | Ostrava, Masarykovo náměstí

V Ostravě mají již třetím rokem umělý strom, který je 10 metrů vysoký a má více než 27 tisíc větví. Strom zdobí modré, bílé a smetanové barvy a hvězdu na špičce se znakem města Ostravy.

Pardubice, Pernštýnské náměstí

V Pardubicích se můžete pokochat jedlí bělokorá, která je 12 metrů vysoká a zdobí ho 150 červených a stříbrných koulí. Navíc má strom ještě 150 světelných trubic navozující iluzi sněžení. Jeho pyšné jméno je Jehlička.

Plzeň, Náměstí Republiky

Na plzeňském Náměstí Republiky se letos rozzářila 14 metrová douglaska tisolistá, která je 53 let stará a váží tři a půl tuny. Světýlka jsou LED technologie a mají mrazivě sněhovou barvu.

Praha, Staroměstské náměstí

Smrk na Staromětstkém náměstí měří 22 metrů a má spoust nových dekorací – oříšky, rolničky a celkově pohádkové doplňky. Poblíž stromu najdete dřevěný betlém, stánky s občerstvením nebo fotokoutek s Popelčiným střevíčkem.

Vánoční trhy 2018 | Ústí nad Labem, Lidické náměstí

Smrk v Ústí nad Labem byl z bezpečnostních důvodů zkrácen na výšku 8 metrů. Krásná dekorace v podobě jemně modrých světýlek a větších světelných koulí vás chytne za srdce.

Zlín, Náměstí Míru

Na Náměstí Míru může vidět nádhernou kavkazskou jedli. Těšte se na bohaté vánoční trhy a zajímavý doprovodný program.

Přečtěte si také: Advent 2018 napříč Evropou – Ty nejkrásnější vánoční evropské metropole

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com