Vánoční trhy 2018 a Vánoce jsou tady. Všude kolem můžete vidět vánoční dekorace, cukroví a dárečky. Pojďme se podívat, jak vypadají vánoční stromky v krajských městech…  Podívejte se, který vánoční stromek se vám líbí nejvíce.

Vánoční trhy 2018

Zdroj: Instagram, Autor: margareta_koll

Brno, Náměstí Svobody

Brněnský smrk je 15 metrů vysoký a oděný ve veselých barvách, kterým jednoznačně dominují červené koule. Smrk byl na vánoční trhy 2018 přivezen stylově v povozu taženém dvěma koňmi. Vánoční trhy zde budou trvat až do 28. prosince.

Zdroj: Instagram, Autor: stezkavltavy

České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II.

České Budějovice mají vánoční jedli, která je zhruba 12 metrů vysoká. Jedle byla darována z Dobré Vody a má ještě své vlastní šišky, které byly doplněny spoustou světýlek a dekorací v měkkých barvách.

Zdroj: Instagram, Autor: bartosmarcel

Hradec Králové, Masarykovo náměstí

Hradec se letos na Masarykově náměstí pyšní jedlí ojíněnou, která má asi 18 metrů. Je ozdobena LED světly a klasickými vánočními ozdobami. Pravidelně zdobený strom oceníte nejvíce za tmy, když se jeho světýlka rozzáří.

Zdroj: Instagram, Autor: karlovyvarycz

Karlovy Vary, Smetanovy sady

Smrk stojící v Karlových Varech je zhruba 15 m vysoký a 40 let starý – byl vysazen soukromníkem na počest narození jeho syna a letos ho daroval městu. najdete ho ve Smetanových sadech před budovou Alžbětínských lázní.

Zdroj: Instagram, Autor: libereckadrbna

Liberec, Náměstí Dr. Edvarda Beneše

Čtrnáctimetrový smrk v Liberci je skutečně unikátní – zdobí jej výrobky ze základních a mateřských škol, srdce se stříbrnou šerpou a tradiční hvězda na špici. Jeho oloha přímo před libereckou radnicí je již pouze třešničkou na dortu.

Zdroj: Instagram, Autor: olomoucka_drbna

Olomouc, Horní náměstí

Dvacetimetrová douglaska jménem Štístko bude během adventu symbolem Olomouce. Je slavnostně ozdobena 18 000 LED světly a 240 vánočními koulemi. Součástí slavností jsou i vánoční trhy, které mají letos 132 stánků.

Zdroj: Instagram, Autor: to_nevymyslis_

Ostrava, Masarykovo náměstí

V Ostravě mají již třetím rokem umělý strom, který je 10 metrů vysoký a má více než 27 tisíc větví. Strom zdobí modré, bílé a smetanové barvy a hvězdu na špičce se znakem města Ostravy.

Zdroj: Instagram, Autor: ondrejpl

Pardubice, Pernštýnské náměstí

V Pardubicích se můžete pokochat jedlí bělokorá, která je 12 metrů vysoká a zdobí ho 150 červených a stříbrných koulí. Navíc má strom ještě 150 světelných trubic navozující iluzi sněžení. Jeho pyšné jméno je Jehlička.

Zdroj: Instagram, Autor: jindrichkodet

Plzeň, Náměstí Republiky

Na plzeňském Náměstí Republiky se letos rozzářila 14 metrová douglaska tisolistá, která je 53 let stará a váží tři a půl tuny. Světýlka jsou LED technologie a mají mrazivě sněhovou barvu.

Zdroj: Instagram, Autor: iptravel_australia

Praha, Staroměstské náměstí

Smrk na Staromětstkém náměstí měří 22 metrů a má spoust nových dekorací – oříšky, rolničky a celkově pohádkové doplňky. Poblíž stromu najdete dřevěný betlém, stánky s občerstvením nebo fotokoutek s Popelčiným střevíčkem.

Zdroj: Instagram, Autor: m.prochazka96

Ústí nad Labem, Lidické náměstí

Smrk v Ústí nad Labem byl z bezpečnostních důvodů zkrácen na výšku 8 metrů. Krásná dekorace v podobě jemně modrých světýlek a větších světelných koulí vás chytne za srdce.

Zdroj: Instagram, Autor: _vasomir_

Zlín, Náměstí Míru

Na Náměstí Míru může vidět nádhernou kavkazskou jedli. Těšte se na bohaté vánoční trhy a zajímavý doprovodný program.

Vánoční stromek