Máte problém naplánovat výlety a zážitky, když je venku zima, až praští? Víme, že přes zimu není snadné vytvářet program, obzvláště, pokud máte doma děti. Proto vám přinášíme všechny jihočeské hrady a zámky, které můžete navštívit i během zimního období! Kam na výlet v zimě? Odpověď na tuto otázku najdete níže :).

Hluboká nad Vltavou výlety jižní čechy, kam na výlet v zimě
Zámek Hluboká nad Vltavou

Romantika na Hluboké, která se zapíše do vašeho srdce

Kdo by odolal tak lákavému zámku jako je Hluboká nad Vltavou? Všechny romantické duše určitě uvítají možnost navštívit tento tudorovský klenot i během zimy – jeden okruh je otevřený i během studeného počasí.

Kam na výlet v zimě | Na zámek a potom na koncert do hrobky

Rybníkářská Třeboň je skutečný klenot – a vidět místní zámek s vánočními dekoracemi a atmosférou je skutečný zážitek. Další místo, které můžete navštívit, je hrobka Schwarzenbergů, ve které můžete zhlédnout koncerty nebo kulturní akce.

kam na výlet v zimě
Karelj, Wikimedia Commons, Public domain

Nedobytná pevnost na úpatí Novohradských hor

Gotická pevnost Nové Hrady vám dozajista učaruje. Nejen, že hrad je otevřený během zimních měsíců, ale je zde i speciální prohlídková trasa Vánoce u pana správce, která vám ukáže, jak kdysi rodina správce trávila vánoční čas.

Kolébka slavného rodu Rožmberků, které musíte navštívit

Hrad Rožmberk je originálním dílem se vším všudy! V krásném městě, na kopci a s výhledem do krajiny… Kdo by ho nechtěl navštívit? Dozajista objevíte nejen zajímavý exponát, který vás nadchne.

český krumlov výlety jižní čechy, kam na výlet v zimě
Zámek Český Krumlov

Do muzea a na hradní věž v Českém Krumlově

Jeden z nejznámějších jihočeských zámků je bezpochyby Český Krumlov. I přesto, že nádherný zámek je sám o sobě přes zimu zavřený, pořád můžete navštívit zajímavé hradní muzeum a vyšplhat na věž. Co říkáte, jdete do toho?

Přečtěte si také: 27 míst v kouzelných jižních Čechách, které zaručeně musíte vidět!

Kam na výlet v zimě

Hrady a zámky s celoročním provozem