Poznáváte hrad, ve kterém se zabydlel legendární Rumburak?

Ano, samozřejmě jde o hrad Kunětická hora! Tyčí se na vrcholu Kunětické hory (která je vlastně spíše kopečkem) a jeho siluetu rozhodně nepřehlédnete… Hrad se pyšní bohatou historií, zajímavými legendami a také slavnými pohádkovými natáčeními – tohle místo se proslavilo jako domov slavného Rumburaka a dalších pohádkových strašidel! Co byste o tomto místě měli vědět?

Nejvyhledávanější památka Pardubického kraje

Hrad Kunětická hora najdete ve východočeském Polabí. Předpokládá se, že tato místa byla obydlena již od pravěku…. Nicméně samotný hradní komplex zde byl vystavěn v první polovině 14. století. Jde bezpochyby o jednu z nejvyhledávanějších kulturních památek Pardubického kraje! Tzv. Kuňka má několik zajímavých pověstí a rozhodně jde o místo, na které byste si měli udělat trochu času.

Pamatujete na Blekotu, Mekotu a Chechotu?

Hrad se stal velice populárním díky natáčení pohádkové série Arabela, která již patří mezi klasický český folklór. Kunětická hora se stala domovem čaroděje druhé kategorie Rumburaka a pohádkových strašidel Blekoty, Mekoty a Chechoty. Jen při pohledu na tento hrad se nemůžete ubránit vzpomínání na tuto legendární pohádku… A na to, jak skvělé by bylo proměnit se v havrana a vyletět ven hradním oknem!

Kunětická hora | Sudy s vínem nebo s drahokami?

Říká se, že jednou za rok se pod hradem otevírá spletitý labyrint chodeb. Mniši z nedalekého kláštera tam ukryli sudy s vínem, hradní pán však odhalil, že místo vína jsou v sudech ukryty drahokami. A proto vrátil mnichům sudy s vínem a bohatství si ponechal. V bludišti prý dodnes bloudí duchové podvedených mnichů, kteří pátrají po zlatě a drahých kamenech, o které přišli svým vlastním přičiněním.

Mrkněte se na další vzrušující výlety ve východních Čechách!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com