Zvíkov a Hlízová věž je prý sídlo negativní energie, která vyřazuje přístroje a navozuje úzkost


Hrad Zvíkov se tyčí přímo nad soutokem řek Otavy a Vltavy v Jihočeském kraji. Gotický hrad je oblíbeným místem výletníků, ale i přesto se nevzdává svého tajemství. Situován na ostrohu činil skutečně nedobytnou pevnost, v areálu je nicméně jedna budova, která z malebného obrázku vystupuje? Jaké legendy se tradují o Hlízové věži?

Co se dozvíte v tomto tipu

  1. Germánská, keltská, římská nebo česká věž?
  2. Tajemné symboly, o nichž se často mluví.
  3. Stanice Zvíkov – úschovna korunovačních klenotů.
  4. Zvíkov – Sloup spirálovité energie a legenda o raráškovi.
  5. Zničené foťáky, zablokované kamery a záhadná úmrtí.

1. Germánská, keltská, římská nebo česká věž?

Nejasnosti panují již při snaze zjistit, kdy byla Hlízová věž postavena. Je téměř jisté, že nevznikla  současně z hradem. To je ale jediné, co je jisté. Současně s dohady o době stavby kolují legendy i o tom, kdo ji postavil. Zda to byl germánský kmen Markomanů (odtud název Markomanka), keltští druidové, římští dobyvatelé nebo čeští vládci.

2. Tajemné symboly, o nichž se často mluví

Na jedné straně věže jsou v kamenných kvádrech vyryty jakési symboly. A zde se teorie skutečně rozcházejí. Historici tvrdí, že jsou to pouze značky kameníků, které jim na konci dne plného práce potvrdily výplatu. Divočejší teorie tvrdí, že jsou to germánské runy či keltské znaky. Také by to prý mohla být jakási magická abeceda, která pomáhá udržet pod kontrolou zdejší temné síly.

3. Stanice Zvíkov – úschovna korunovačních klenotů

První patro Hlízové věže se nazývá korunní síň. Právě zde se děje mnoho nevysvětlitelných jevů, ke kterým se později dostaneme. Legenda praví, že v korunní síni byla ukryta česká královská koruna rodu Přemyslovců. Měla viset ze stropu přivázaná na řetězu. Když nechal Karel IV. zhotovit nové královské klenoty, také je zde uchovával do té doby, než pro ně byl postaven Karlštejn.

4. Zvíkov – Sloup spirálovité energie a legenda o raráškovi

Středem věže prý prochází sloup spirálovité energie, který zasahuje i (na energie) málo citlivé jedince. Lidé si nicméně Zvíkov spojují s paranormálními jevy velmi často. Negativní energie a špatné pocity, neidentifikovatelné postavy a nefunkčnost i ničení přístrojů. Tato energie byla v minulosti přetvořena do legendy o Zvíkovském raráškovi, který dělal nejen klukovské lotroviny, ale občas byl i pořádně nebezpečný.

5. Zničené foťáky, zablokované kamery a záhadná úmrtí

Největší problémy měly na hradě televizní štáby. Neustálé vybíjení (právě nabitých) baterek do foťáků a kamer, vybledlé či ztemnělé fotografie či zablokované obrazovky. Natáčení pohádky Marie Růžička se nakonec kvůli nemožnosti pořídit záběry muselo přesunout jinam. Lidé, co mají záhady v malíku, Hlízovou věž a Zvíkov spojují i s následnou sebevraždou jednoho z herců a záhadnou smrtí režiséra pohádky. I pokud nevěříte na energie, pravdou je to, že moderní technika nemá proti “tomu”, co v Hlízové věži přebývá, šanci.

 
Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com