Amazonie, Sahara i Toskánsko na jižní Moravě? Tipy kam na výlet o tomto víkendu

Kam na výlet o tomto víkendu? Přeneste se s námi na písky rozpálené Sahary, na líbeznou krajinu Moravského Toskánska nebo spletité meandry řeky Amazonie. Na jižní Moravě jsou místa, která svým vzhledem věrně připomínají jiné kouty tohoto světa.

Remízky a kapličky Moravského Toskánska 

Krajina Moravského Toskánska je tak unikátní, že ji jezdí obdivovat turisté z celého světa. Terénní vlny rozbíjejí jednotvárný terén a činí ho neobyčejně atraktivním pro oko. Vinice jsou lemovány spletitými remízky, vysokými stromy a osamělými kapličkami. Nechte se unášet na vlnách představivosti a nechte se prostoupit magickou krajinou Moravského Toskánska. Podívejte se na více informací!

Divokou přírodou Moravské Amazonie

Moravská Amazonie je kousek přírodního bohatství na hranicích 3 států. Na Soutoku Moravy a Dyje, přesně na pomezí ČR, Rakouska a Slovenska se nachází lužní les, který je domovem mnoha ohrožených živočichů. Řeka Morava se kolem břehů kroutí v elegantních meandrech, které skýtají neuvěřitelnou podívanou. Nezapomeňme ale, že tato krajina je vzácná a tak bychom se o ni měli taky starat, aby nám brzy vůbec nějaká zbyla.

Kam na výlet o tomto víkendu – Vátými písky Moravské Sahary

Váté písky Moravské Sahary se nacházejí v oblasti Bzenecká Doubrava a představují svou povahou jedinečný biotop. Písky jsou v pásu místy široké až 60 m a 30 m hluboké. Najdete tam spousty neobvyklých zvířátek a rostlin, které rády žijí v písku – mezi nejzvláštnější patří slavné kudlanky a arachnofobikův strach (desítky druhů pavouků). Návštěva tohoto místa vám dá poznat, jak se asi cítí berberští kočovníci, když putují po rozpálené Sahaře.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com