Kam na výlet o tomto víkendu? Přeneste se s námi na písky rozpálené Sahary, na líbeznou krajinu Toskánska nebo spletité meandry řeky Amazonie. Na jižní Moravě jsou místa, která svým vzhledem věrně připomínají jiné kouty tohoto světa.

Remízky a kapličky Moravského Toskánska 

Výlet 25,98 km, 9 míst

Krajina Moravského Toskánska je tak unikátní, že ji jezdí obdivovat turisté z celého světa. Terénní vlny rozbíjejí jednotvárný terén a činí ho neobyčejně atraktivním pro oko. Vinice jsou lemovány spletitými remízky, vysokými stromy a osamělými kapličkani. Nechte se unášet na vlnách představivosti a nechte se prostoupit magickou krajinou Moravského Toskánska. Určitě nebudete litovat!

Říjen - Moravské Toskánsko
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

 

Divokou přírodou Moravské Amazonie

Moravská Amazonie, Lanžhot, Jižní Morava

Moravská Amazonie je kousek přírodního bohatství na hranicích 3 států. Na Soutoku Moravy a Dyje, přesně na pomezí ČR, Rakouska a Slovenska se nachází lužní les, který je domovem mnoha ohrožených živočichů. Řeka Morava se kolem břehů kroutí v elegantních meandrech, které skýtají neuvěřitelnou podívanou. Nezapomeňme ale, že tato krajina je vzácná a tak bychom se o ni měli taky starat, aby nám brzy vůbec nějaká zbyla.

Zdroj: Instagram, Autor: lucasmotycka

 

Kam na výlet o tomto víkendu – Vátými písky Moravské Sahary

Váté písky, Bzenecká doubrava, Jižní Morava

Váté písky Moravské Sahary se nacházejí v oblasti Bzenecká Doubrava a představují svou povahou jedinečný biotop. Písky jsou v pásu místy široké až 60m a 30m hluboké. Najdete tam spousty neobvyklých zvířátek a rostlin, které rády žijí v písku – mezi nejzvláštnější patří slavné kudlanky a arachnofobikův strach (desítky druhů pavouků). Návštěva tohoto místa vám dá poznat, jak se asi cítí berberští kočovníci, když putují po rozpálené Sahaře.

Moravské Toskánsko vám učaruje!

V tomto tipu jsme vám ukázali jen malou část té krásy, kterou můžete vidět při návštěvě Moravského Toskánska.

Moravské Toskánsko je označení, které si vydobyla oblast okolo Kyjova. Svou krajinou a naprostou pohodou totiž populární italskou oblast připomíná. Atmosféra tady je prostě pohádková!  Lepší místo jinde nenajdete a budete se sem rádi vracet – lahodné víno, vynikající jídlo a dobrosrdeční lidé. Jste připraveni?  Prozradíme vám co rozhodně nesmíte v vynechat, kde se najíst i kde složit hlavu. To nejlepší najdete zde na jednom místě!

Kam na výlet o tomto víkendu na jižní Moravě