Kam na výlet o tomto víkendu? Přeneste se s námi na písky rozpálené Sahary, na líbeznou krajinu Moravského Toskánska nebo spletité meandry řeky Amazonie. Na jižní Moravě jsou místa, která svým vzhledem věrně připomínají jiné kouty tohoto světa.

Moravské Toskánsko, kam na výlet o tomto víkendu
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

Remízky a kapličky Moravského Toskánska 

Moravské Toskánsko, Jižní Morava

Krajina Moravského Toskánska je tak unikátní, že ji jezdí obdivovat turisté z celého světa. Terénní vlny rozbíjejí jednotvárný terén a činí ho neobyčejně atraktivním pro oko. Vinice jsou lemovány spletitými remízky, vysokými stromy a osamělými kapličkami. Nechte se unášet na vlnách představivosti a nechte se prostoupit magickou krajinou Moravského Toskánska. Podívejte se na více informací!

Divokou přírodou Moravské Amazonie

Moravská Amazonie, Lanžhot, Jižní Morava

Moravská Amazonie je kousek přírodního bohatství na hranicích 3 států. Na Soutoku Moravy a Dyje, přesně na pomezí ČR, Rakouska a Slovenska se nachází lužní les, který je domovem mnoha ohrožených živočichů. Řeka Morava se kolem břehů kroutí v elegantních meandrech, které skýtají neuvěřitelnou podívanou. Nezapomeňme ale, že tato krajina je vzácná a tak bychom se o ni měli taky starat, aby nám brzy vůbec nějaká zbyla.

kam na výlet o tomto víkendu

Kam na výlet o tomto víkendu – Vátými písky Moravské Sahary

Váté písky, Bzenecká doubrava, Jižní Morava

Váté písky Moravské Sahary se nacházejí v oblasti Bzenecká Doubrava a představují svou povahou jedinečný biotop. Písky jsou v pásu místy široké až 60 m a 30 m hluboké. Najdete tam spousty neobvyklých zvířátek a rostlin, které rády žijí v písku – mezi nejzvláštnější patří slavné kudlanky a arachnofobikův strach (desítky druhů pavouků). Návštěva tohoto místa vám dá poznat, jak se asi cítí berberští kočovníci, když putují po rozpálené Sahaře.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Kam na výlet o tomto víkendu