Kyjovsko vás přenese do pohádky – městečka dýchající historií a malebné vesničky lemované vinicemi a vinohrady. Moravské Toskánsko je nazývané nejvíce fotogenickou krajinou České Republiky pro svůj neotřelý půvab. Kouzelná oblast na jižní Moravě má totiž specifický zvrásněný charakter, který je na světě málo k vidění. Koneckonců: konkurencí jižní Moravy je pouze italské Toskánsko a americké město Palouse. 

Jsou místa, kam se jezdí plnit sny

Na Kyjovsku si každý přijde na své… A protože je toho opravdu, ale opravdu požehnaně, představíme vám jen to nejzajímavější… Zbytek už budete muset navštívit sami!

1 z 50 nejkrásnějších míst na světě – Magické Moravské Toskánsko

Moravské Toskánsko je označení, které si vydobyla oblast okolo Kyjova. Svou krajinou a působivou atmosférou totiž populární italskou oblast připomíná!

Terénní vlny – nejvýraznější prvek tohoto regionu – nevznikly čistě přírodně, ale také jako důsledek důlní činnosti. Znalci se shodují, že místní krajina je nejkrásnější na jaře, kdy všechno kvete…. Neměli byste ale zanevřít ani na podzim – zaoraná pole dávají neobvyklé krajině zbrusu nový půvab.

Moravské Toskánsko - Duben
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

Fotografové z celého světa jezdí dokumentovat neokoukaná panoramata, která se prostě neomrzí. Zvrásněná půda lemovaná osamělými stromy a kapličkami je prostě pohlazením po duši – závanem časů, kdy jsme se ještě nebáli zastavit na místě a rozhlížet se kolem…

Toto místo má ale mnoho co nabídnout i ne fotografům! Pokud jezdíte na kole, měli byste Moravské Toskánsko rozhodně vyzkoušet. Stejně tak lidé se slabostí pro dobrá vína si v tomto kraji přijdou na své! V okolí můžete navštívit hrady a zámky, tradiční vesničky… Ale takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho!

Sečteno, podtrženo: Moravské Toskánsko musíte navštívit osobně. Jen tak opravdu objevíte kouzlo kraje, jehož fotografie si získaly úžas celého světa.

Se sklenkou vína přes remízky Moravského Toskánska 

 Výlet 25,98 km, 9 míst

Neváhejte se podívat  na hotový let Jámy a kaple Moravského Toskánska, který uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi  – počet kilomet a 9 zajímavých míst ve výletu.

Červen - Moravské Toskánsko
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

 

Není hezčí místo než tady – budete se sem rádi vracet v jakémkoliv ročním období

 

Objevte další přírodní i kulturní klenoty Kyjovského Slovácka, kterými se tento region jenom hemží.

Moravské Toskánsko

BUĎME PARŤÁCI


Buďte první mezi svými přáteli, kterým se JUPÍÍÍ - GO líbí