Moravské Toskánsko vás přenese do pohádky – městečka dýchající historií a malebné vesničky lemované vinicemi a vinohrady. Moravské Toskánsko je nazývané nejvíce fotogenickou krajinou České Republiky pro svůj neotřelý půvab. Kouzelná oblast na jižní Moravě má totiž specifický zvrásněný charakter, který je na světě málo k vidění. Koneckonců: konkurencí jižní Moravy je pouze italské Toskánsko a americké město Palouse. 

1 z 50 nejkrásnějších míst na světě u nás doma!

Moravské Toskánsko je označení, které si vydobyla oblast okolo Kyjova. Svou krajinou a naprostou pohodou totiž populární italskou oblast připomíná!

Terénní vlny – nejvýraznější prvek tohoto regionu – nevznikly čistě přírodně, ale také jako důsledek důlní činnosti. Znalci se shodují, že místní krajina je nejkrásnější na jaře, kdy všechno kvete…. Neměli byste ale zanevřít ani na podzim – zaoraná pole dávají neobvyklé krajině zbrusu nový půvab.

Moravské Toskánsko - Duben
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

Magické Moravské Toskánsko – Světový unikát!

Fotografové z celého světa jezdí dokumentovat neokoukaná panoramata, která se prostě neomrzí. Zvrásněná půda lemovaná osamělými stromy a kapličkami je prostě pohlazením po duši – závanem časů, kdy jsme se ještě nebáli zastavit na místě a rozhlížet se kolem…

Toto místo má ale mnoho co nabídnout i ne fotografům! Pokud jezdíte na kole, měli byste Moravské Toskánsko rozhodně vyzkoušet. Stejně tak lidé se slabostí pro dobrá vína si v tomto kraji přijdou na své! V okolí můžete navštívit hrady a zámky, tradiční vesničky… Ale takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho!

Sečteno, podtrženo: Toto místo musíte navštívit osobně. Jen tak opravdu objevíte kouzlo kraje, jehož fotografie si získaly úžas celého světa.

Se sklenkou vína přes remízky Moravského Toskánska 

 Výlet 25,98 km, 9 míst

Neváhejte se podívat  na hotový let Jámy a kaple Moravského Toskánska, který uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi  – počet kilomet a 9 zajímavých míst ve výletu.

Červen - Moravské Toskánsko
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

Není hezčí místo než tady – budete se sem rádi vracet v jakémkoliv ročním období

 

Moravské Toskánsko vám učaruje!

V tomto tipu jsme vám ukázali jen malou část té krásy, kterou můžete vidět při návštěvě Moravského Toskánska.

Moravské Toskánsko je označení, které si vydobyla oblast okolo Kyjova. Svou krajinou a naprostou pohodou totiž populární italskou oblast připomíná. Atmosféra tady je prostě pohádková!  Lepší místo jinde nenajdete a budete se sem rádi vracet – lahodné víno, vynikající jídlo a dobrosrdeční lidé. Jste připraveni?  Prozradíme vám co rozhodně nesmíte v vynechat, kde se najíst i kde složit hlavu. To nejlepší najdete zde na jednom místě!

Moravské Toskánsko