Tip na výlet – Něžná krása, ze které se vám zatají dech

Hledáte výlety v okolí Prahy? Co by kamenem dohodil najdete místo, které se pyšní krásou, mírem a poetikou. Průhonický park je úctyhodné dílo, které je jako stvořené pro výlet jednotlivců, zamilovaných i rodin. Úchvatná atmosféra doplněná výhledy, ze kterých se vám zatají dech. Projděte si překrásný park, obhlédněte zámek a užijte si skutečně nezapomenutelný den.

  Výlet – Průhonický park

Když se krajináři vyřádí

Park se rozkládá na 250 ha a byl založen v roce 1885. Krajináři se zde skutečně vyřádili – kombinace místních a exotických dřevin, keřů a rostlin vás přenese do skutečné pohádky. A nebojte se, že byste se zde nudili – stromy a keře se střídají s loukami, rybníky a potoky v mistrné harmonii. Skutečně neotřelá podívaná a vynikající výlety v okolí Prahy.

Tisíce druhů něžné krásy

Estetická a umělecká hodnota tohoto místa je dozajista nepopiratelná. Dále tu máme botanické unikáty, kterých park čítá na 1600 druhů – ať už z našeho prostředí anebo z ciziny. Skutečně ceněná je sbírka rododendronů, kterých je zde okolo 8000 kusů. Není divu, že park i zámek je chráněnou Národní kulturní památkou a dokonce i památkou UNESCO.

Dílo přírody a lidského ducha

Překrásný Průhonický zámek byl původně gotickou tvrzí, později byl však přestavěn na nádherný renesanční zámek. Zámek je dnes mimo západní křídlo s expozicí veřejnosti nepřístupný, protože v něm sídlí Botanický ústav AV ČR. Vnitřní expozice se zaměřuje na historii zámku a parku – díla přírody a lidského ducha. Výlety v okolí Prahy nikdy nebyly zábavnější.

Zachovaný románský kostelík

Výlety v okolí Prahy vás vezmou na bývalý gotický hrad, přeměněný na architektonický klenot, obklopený nádherou v podobě přírodně krajinářského parku. Zámek za svou dobu vystřídal celou řadu majitelů, ale všichni se svým dílem zasloužili o jeho přeměnu. V areálu najdete i původní románský kostelík Narození Panny Marie, který je nestarší dochovanou stavbou v areálu. Zajímavostí jsou gotické fresky z počátku 14. století.

Výlety v okolí Prahy – Průhonický park

Oficiální stránky

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com