Plánovat výlety v zimě může být pořádný kumšt, obzvlášť pokud vás vaše ratolesti nenechají vydechnout… Co se s tím dá dělat? Pro začátek můžete omrknout hrady a zámky ve středních Čechách, které mají otevřeno i během zimní sezóny.

Mníšek pod Brdy v rukou nižší šlechty

Zámek Mníšek pod Brdy vás vezme do období první republiky. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, jehož největším klenotem je krásný rybník.

Výlety v zimě | Nesmrtelný Karlštejn a skutečně exkluzivní prostory

Kdo by nemiloval legendární Karlštejn? Slavné sídlo Karla IV., kde můžete navštívit nejen prostory, v nichž panovník kdysi přebýval, ale také posvátná místa jako zlatem vykládaná kaple sv. Kříže.

Hrad Václava IV., který je v březnu otevřený

Hrad Točník sice není otevřený celou zimu, ale návštěvu si můžete naplánovat od začátku března. Spolu s hradem Žebrák tvoří nejvíce dochované české souhradí… Nezní to zajímavě?

Výlety v zimě | Tajemný Křivoklát a jeho děsivé vězení

I přesto, že pohled na Křivoklát vyzývá k romantickým myšlenkám, jeho historie je mnohem děsivější, než by se mohlo zdá… Přečtěte si více v tipu O kobkách nasáklých slzami hrůzy a krví potřísněných mučidlech.

Zámek Radim s vybavením z celého světa

Že jste o zámku Radim neslyšeli? Pak vás zaručeně překvapí! Jde o kousek zcela ojedinělé saské renesance, která se jen tak nevidí. A vybavení zámku pochází z celého světa?

Odvěký a honosný symbol českého státu

Pražský hrad je nejen symbolem Prahy, ale celého našeho státu. Kdo by nemiloval pohled na ten božský klenot, který se tyčí nad hladinou Vltavy?

Výlety v zimě | Na zámek nebo do parku? Obojí!

Zámek Dobříš je velice působivým architektonickým dílem, které rozhodně stojí za to vidět! K zámku rovněž patří Anglický a Francouzský park (druhý je z důvodu rekonstrukce uzavřen do července 2020).

Výlety v zimě

Hrady a zámky, které můžete během zimy navštívit