Výlety Brno – 6 tipů – Cesty do strašidelného podzemí

Pokud hledáte výlety Brno a máte trochu zvrácenou zálibu v temnotě a podzemí, pak jste tady správně. Naše tipy na výlety vás provedou těmi nejzajímavějšími částmi brněnského podzemí. Pokud se chcete podívat na neobvyklá místa a trochu se přitom bát, pak jste tady správně!

Druhá největší kostnice v Evropě s ostatky až 50 tis. lidí

Kostnice bývaly využívány jako řešení přeplněných hrobů v dobách středověku. Města, zmítaná epidemiemi moru a cholery, měla více mrtvých než byla schopna pochovat. Proto byly hroby po deseti letech otevírány a jejich obsah přesunut do kostnic. Kostnice sv. Jakuba je druhou největší v Evropě, hned po kostnici v Paříži. Uvidíte ostatky až 50 tis. lidí, jimž zde můžete vzdát hold.

Podzemní labyrint zobrazující vinařskou historii i mučící pomůcky

Zelný trh se konal na jednom z nejstarších brněnských náměstí, a sklepní prostory byly vyhloubeny kvůli němu. Kilometrový labyrint vás provede tajemnými zákoutími a strašidelnými jeskyněmi. Prohlídka má také archeologickou expozici, návštěvu vinného sklepa a historické krčmy. Temnější stránka vám odhalí klece bláznů nebo středověký pranýř.

Výlety Brno | Malované rakve a mumifikovaná těla

V Kapucínské hrobce se od nepaměti pohřbívali bratři kapucíni a jejich dobrodinci. Na 200 těl v hrobce odpočívá v pokoji v překrásných malovaných rakvích. Nutno poznamenat, že tyto rakve náleželi dobrodincům, protože kapucíni, věrni slibu chudoby, byli pohřbíváni na holé zemi bez náhrobků. Díky systému ventilačních otvorů se ovšem těla přirozeně mumifikovala.

Přečtěte si také: Býčí skála – svatyně s hrůznou energií, která strážila barbarské krvavé tajemství

Výlety Brno | Mincmistrovský sklep pod Rybím trhem

Tentokrát se podíváme do podzemních prostorů pod Rybím trhem. Unikátní prostory byly objeveny teprve rok před novým miléniem. Nyní si tam můžete prohlédnout expozici o místních starém řemeslu – ražení mincí. V případě zájmu je zde i interaktivní prezentace historických milníků i současných událostí města Brna.

Výlety Brno | Dveře z cel smrti se vzkazy před popravou

Atomový kryt 10-Z byl vybudován pro ochranu vyvolených lidí, důležitých pro vedení města. I přestože nemusel být použit, dnes slouží jako unikátní památka. Prohlédněte si zázemí, včetně dveří z bývalé brněnské věznice, kam odsouzenci na smrt zapsali svoje vzkazy. Pokud chcete skutečně něco extra, pak byste měli vyzkoušet noční prohlídku krytu, která vám pořádně rozproudí krev.

Nebezpečný žalář, který věznil loupežníka Babinského

Hrad Špilberk je poslední místo, kam na výlet. Letní sídlo bylo v průběhu časů přeměněno na vojenskou pevnost, a posléze i žalář pro nejtěžší kriminálníky nebo politické oponenty. Jistě si vzpomenete na jednoho slavného vězně, kterým byl loupežník Babinský. Dnes byl Špilberk konečně vrácen na správnou stranu barikády – slouží jako kulturní centrum města Brna.

Co dalšího objevit v Brně?

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavosti můžete v Brně vidět, přečtěte si náš článek TOP tipy na výlet v Brně a okolí, které si skutečně užijete!

Výlety Brno

Brněnské podzemí

Kam na výlet – Brněnské podzemí

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com