Znojmo Restaurace – TOP nejlepší restaurace Znojmo

Znojemská gastronomie je plná bohatství a rozmanitosti, přinášející širokou škálu gastronomických požitků. Od tradičních místních delikates až po exotické pokrmy světové kuchyně, restaurace zde nabízejí nezapomenutelné gastronomické zážitky. Ponořte se do rozmanitého světa regionální i mezinárodní kuchyně a objevte nejlepší restaurace, tradiční pokrmy a kulinářské zážitky, které Česká republika nabízí. Užijte si okamžiky plné lahodných chutí a autentického kulturního dědictví.

Prozkoumejte naše tipy na restaurace, trhy a food festivaly, které vám umožní ochutnat to nejlepší z místní kuchyně. Připojte se k gastronomickému dobrodružství, které vaše chuťové pohárky nikdy nezapomenou.

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Mezi Prahou a Vídní, nedaleko od Znojma, leží nevýrazné malé údolí za obcí Nový Šaldorf, známé jako Blaue Keller či Modré sklepy.

Toto údolí je plné různorodých staveb, které se liší tvarem, barevností, stářím i stylem. Nový Šaldorf a Sedlešovice jsou obce, které vznikly krátce po založení Louckého kláštera v roce 1190. Jejich zakladatelé, německého původu, přinesli do této oblasti révu a po staletí zde vybudovali více než dvě stovky vinných sklepů a založili slavnou vinici Kraví horu.

Cech vinařů Nový Šaldorf – Sedlešovice sdružuje kolem desítky vinařů, jejichž úspěchy jsou inspirací pro další. Noví členové jsou vždy vítáni. Modré sklepy Nového Šaldorfa jsou otevřeny každý den od května do listopadu od 17:00 do 21:00 hodin, nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumat vinné sklepy této malebné oblasti.

Pivovar Old Cock Beerhouse Znojmo

Pivovar Old Cock Beerhouse Znojmo

V řemeslném pivovaru Old Cock, situovaném v těsné blízkosti historického centra Znojma, můžete ochutnat autentická místní piva, jako je Vývar, Kos, Brzda nebo Skalp. Pivovar Old Cock se nachází v malebném prostředí nedaleko historických památek Znojma.

Zakladatel pivovaru, pan Stanislav Hahn, se inspiruje svým příjmením, které v němčině znamená „kohout“, což odráží jak v názvu pivovaru, tak i v jeho logu a etiketách. Společně se sládkem Vojtěchem Mrkvičkou vaří piva srdcem a úctou k řemeslu, vytvářejíce jedinečné chuťové zážitky. Nabídka zahrnuje jak tradiční ležáky, tak i řadu originálních „kohoutích“ speciálů. Pivovarský Beerhouse nabízí prostor pro degustace jak uvnitř, tak i venku na prostorné zahrádce.

Kromě toho zde můžete zakoupit lahvové pivo nebo stylové „kohoutí“ oblečení a dárky s logem pivovaru. Moderní výrobní zařízení pivovaru je vkusně integrováno do okolního terénu, skryto v zatravněném prostředí s kamennými zídkami a prosklenými stěnami pivnice.

Provoz byl zahájen v roce 2023 a plánuje se rozšíření o ubytovací kapacity ve stylovém penzionu v sousední prvorepublikové vile. Společnost Danton Travel, která minipivovar vybudovala, provozuje také útulnou kavárnu a cukrárnu U Mlsného kocoura v historickém centru Znojma.

ReZtaurace ve Znojmě

ReZtaurace ve Znojmě

V srdci Městského pivovaru Znojmo se nachází ReZtaurace, která se zaměřuje na moderní českou gastronomii. Zkušený šéfkuchař pracuje s čerstvými lokálními surovinami a stálou nabídku obohacuje o sezónní gastronomické speciality.

Uvnitř areálu pivovaru se rozprostírá zahrádka s kapacitou až 120 míst k sezení, kde můžete užít dokonalé letní osvěžení a kulturní akce. ReZtaurace nabízí možnost pořádání akcí přizpůsobených vašim potřebám v jedinečném prostředí.

Celkově disponuje kapacitou 150 míst k sezení, včetně velkého secesního salónku, restaurace, malého salónku a foyer. Zajišťuje catering dle vašich přání, stejně jako prohlídky a degustace v pivovaru.

Enotéka znojemských vín – Vinná galerie Znojmo

Enotéka znojemských vín – Vinná galerie Znojmo

V centru Znojma se nachází nově otevřený bar a degustační prostor navržený architekty Chybík+Krištof. Tento projekt vznikl v přestavěném pivovaru z 19. století a jeho přilehlém technickém prostoru, který byl dokončen v 70.

letech minulého století. Sousedící rotunda sv. Kateřiny z 11. století a gotický kostel sv. Mikuláše vytvářejí atmosféru složitého historického a architektonického kontextu města. Architekti propojili obě místa s unikátním kulturním dědictvím a přistoupili k renovaci každé budovy individuálně, respektujíce jejich historický význam a ambici posunout konvenční představy o rekonstrukcích.

Pivovar z 19. století prošel konzervativní renovací, zachovávající jeho původní charakter. Byl přeměněn na historický výstavní prostor, který láká návštěvníky k objevování bohaté historie moravské vinařské kultury a degustacím. Naopak bývalá technická hala byla přeměněna na zcela nový koncept volného a otevřeného prostoru.

Strohý bílý interiér byl doplněn kontrastní tmavou vestavbou, která rozděluje prostor na menší místnosti, odkazující na atmosféru tradičních vinných sklepů. Díky nově instalovaným oknům se otevřela hala okolnímu prostředí a nabídla nové výhledy na město a sousedící kostel, posilující propojení s krajinou a krajem a dávající budově nový život mezi ostatními architektonickými skvosty města.

Rajská vinice v Karolininých sadech Znojmo

Rajská vinice v Karolininých sadech Znojmo

Rajská vinice, umístěná přímo v centru Znojma pod chrámem sv. Mikuláše, představuje jedinečné místo s kouzlem a historií. O pěstování a péči o tento vinohrad se stará renomované Vinařství Lahofer. Tato městská vinice, zvaná Rajská, leží v malebné lokalitě Karolininých sadů na slunném svahu, který se sklání k řece Dyji.

Svahy pod chrámem sv. Mikuláše lákaly vinaře již od středověku, avšak v polovině 19. století byla původní vinice nahrazena romantickým parkem. Roku 2011 došlo k revitalizaci této oblasti, kdy bylo vysázeno na 2000 hlav révy vinné a obnoveno historické sousoší Kalvárie. Vinařství Lahofer zde zřídilo malý degustační stánek, kde můžete ochutnat jejich vína, zejména ta z Rajské vinice, charakteristická pro Znojemskou vinařskou oblast.

Nabízejí vína z certifikovaných odrůd VOC Znojmo, jako jsou Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Degustační stánek se nachází v kamenném domku s výhledem do okolní krajiny a nabízí také nealkoholické nápoje. Součástí areálu je také naučná vinice s méně známými odrůdami vinné révy, přispívající k celkové atmosféře a vzdělání návštěvníků.

Exkurze v pivovaru Znojmo

Exkurze v pivovaru Znojmo – unikátní pivo z vinných kvasinek

V roce 2015 byla v Znojmě obnovena tradice vaření piva v místním pivovaru, kde bylo uvařeno první novodobé pivo. Dnes se zde vaří unikátní pivo z vinných kvasinek s názvem Sauvign. Pokud vás zajímá proces výroby tohoto piva, jste srdečně vítáni. Pivovar v Hradební ulici obnovil výrobu piva na původním místě historického pivovaru.

Zaměřuje se na výrobu kvalitních produktů tradiční metodou, avšak s využitím moderní technologie. Během exkurze máte možnost ochutnat speciální slady, seznámit se s různými druhy chmele a degustovat nejlepší piva z Znojma. Exkurze probíhají každý pátek od 16:00, ale je nutné si místo předem rezervovat.

Piva z Znojemského pivovaru a propagační předměty si můžete zakoupit na terase u Rotundy. Prohlídky pivovaru mimo stanovené termíny jsou možné po domluvě přímo s pivovarem na telefonním čísle 515 220 200. Umožňují se také speciální aranžmá, noční prohlídky a další služby, avšak záleží na dostupnosti a provozních možnostech pivovaru.

Hoa’s Sushi Znojmo

Hoa's Sushi Znojmo

Restaurace Hoa’s Sushi se specializuje na japonskou kuchyni a nachází se v centru Znojma. Kromě široké nabídky sushi zde můžete ochutnat další lahůdky asijské kuchyně, včetně ramen polévek, poke bowl, udon nudlí a dalších specialit.

V případě příznivého počasí má restaurace k dispozici také venkovní zahrádku, kde si můžete vychutnat své jídlo pod širým nebem.

Restaurace u Polehňů

Restaurace u Polehňů

Restaurace U Polehňů v Znojmě – Příměticích má bohatou historii sahající téměř sto let zpět a je známá svou vynikající českou kuchyní. Nabízí možnost posezení jak v kuřácké, tak v nekuřácké části restaurace, stejně jako venkovní předzahrádce.

V současnosti restaurace pořádá různé společenské události, včetně svateb, firemních večírků, rautů, pleseů, rodinných oslav, maturitních večírků a školních seminářů. Pro tyto akce je k dispozici salon s kapacitou 40-50 osob a velký sál pro 150-200 osob s taneční plochou, a pro školení až 230 osob. Velký sál má vlastní vstup, šatnu, bar a toalety.

Znojemský městský pivovar

Znojemský městský pivovar

Pivovar nacházející se nedaleko Rotundy svaté Kateřiny v okolí Národního parku Podyjí patří k jedněm z nejmalebnějších v České republice. Jeho okolí poskytuje fascinující pohled, kde se promítá bohatá historie spojená s českými tradicemi. Pivovar udržuje tradici, která sahá až do roku 1278, kdy městu Znojmu udělil Rudolf I. právo na vaření piva.

Pivovarské cechy v Znojmě jsou zaznamenány až od roku 1446, a moderní městský pivovar byl založen v roce 1720. V roce 2003 byl pivovar Hostan prodán nizozemské firmě Heineken, která přesunula výrobu do Brna po několika událostech.

Nicméně v roce 2010 město Znojmo zakoupilo pivovar zpět, s cílem obnovit výrobu piva na jeho původním místě. V současnosti pivovar nabízí širokou škálu piv, včetně nefiltrovaných, tmavých, výčepních piv a speciálních druhů vařených během roku. Mezi oblíbené patří Znojemské ležáky 11° a 12°, a speciální světlé nefiltrované pivo Zetko 14% s jemným citrusovým aroma.

Během svátků se do nabídky pivovaru přidává Jantarový ležák, který je vařen bez umělých barviv, a během adventu je k dispozici Medová 13% s nasládlou chutí a vůní. Při návštěvě pivovaru máte možnost objednat si exkurzi, kterou vám provede zkušený sládek nebo ředitel pivovaru. Během této prohlídky budete mít možnost ochutnat různé druhy piva, poznat různé aroma chmelu a vychutnat si ty nejlepší Znojemská piva.

Hotel Lahofer

Hotel Lahofer

Ve Znojmě se nenudíte, ať už preferujete aktivní odpočinek na kole, romantické procházky nebo ponoření se do historie. Hotel Lahofer má pro vás připravené zážitkové programy na míru. Pokud milujete cyklistiku, rádi vám zapůjčíme kolo a poradíme s trasami. Pro romantické duše máme připraveny tipy na krásné procházky.

A pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie, doporučíme průvodce na historickou prohlídku města. Hotel Lahofer je ideální pro svátky, oslavy a setkání s přáteli. Navštivte naši vinotéku a informační centrum znojemských vinařství. Vám zajímá, jak vzniká víno? Můžete si u nás objednat prohlídku vinic a vinařského provozu nebo se dokonce zapojit do sklizně hroznů během vinobraní.

Nabízíme 15 nadstandardně vybavených pokojů, hlídané parkoviště, úschovnu a půjčovnu kol. Pro milovníky dobrého jídla a vína máme připravený zrekonstruovaný vinný sklep ve sklepní ulici u obce Chvalovice. Navštivte naši restauraci Veselá 13, kde kvalitní jídlo doporučíme s odpovídajícím vínem. Vyzkoušejte naši unikátní směs káv Arabica a Robusta, která vám zpříjemní chvíle klidu a pohody. Ochutnejte Caffé Lahofer a nechte se unést jeho lahodnou chutí.

Káva na Knopp

Káva na Knopp

Mark Knopp, bývalý barman, se stal vášnivým milovníkem kávy kolem roku 2010. Po sledování trendy brněnské kavárenské scény se rozhodl otevřít svou vlastní kavárnu ve Znojmě. Vedle své úžasné maminky, která je pro něj vždy podporou, provozuje tento podnik s láskou a pečlivostí. Hosté si zde mohou vychutnat širokou škálu lahodných dobrot, jako jsou buchty Honzovky, bezlepkový datláč, vyhajpovaný dort z dvanácti espress nebo tradiční tvarohové a skořicové šneky.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com