Hledáte zajímavé výlety v zimě? Podívejte se, kde je otevřeno na jižní Moravě

Víme, jak těžké je hledat zajímavé výlety v zimě… Proto jsme tu práci udělali za vás! Našli jsme pro vás hrady a zámky na jižní Moravě, které se nelekly zimní sezóny a nadále vítají návštěvníky. Ideální výlety pro dva nebo pro celou rodinu.

Výlety v zimě | Na zámek Buchlovice můžete už v březnu

Cestou do italského baroka určitě nesmíte vynechat překrásný zámek Buchlovice. Otvírá totiž už začátkem března, což je o měsíc dříve, než většina hradů a zámků! Skvělé místo na výlet na poslední zimní dny, kdy už nevíte, co s dětmi dělat. Chcete vědět o zámku něco víc?

Zřícenina uprostřed nádherné přírody

Kdysi majestátní hrad Cimburk má otevřeno dokonce celoročně! V přírodní rezervaci Chřiby se můžete potulovat v krásné krajině a objevit skryté poklady… Jako například Cimburk! Uvidíte, že tato zřícenina vám vezme dech a rozpálí srdce, i když bude venku ještě mrznout… Tahle návštěva tedy rozhodně stojí za to.

Výlety v zimě | Poklad Lednicko-valtického areálu

I zámek Lednice otevírá návštěvníkům své brány již začátkem února. Můžete navštívit reprezentační prostory a skleník… A potom se můžete projít po zbytku areálu a kochat se těmi architektonickými krásami. Protože dokonce i přes zimu určitě najdete kouzelná místa, která vás zaručeně uhranou. Co dalšího můžete v areálu vidět?

I stálé expozice hradu Špilberk jsou otevřeny celoročně

Navštivte v zimní sezóně hrad Špilberk, jehož stálé expozice jsou otevřené po celý rok. Nicméně na kasematy nebo rozhlednu si budete muset počkat, až bude lepší počasí. To ale vůbec nevadí, protože expozice vám prozradí detaily nejen o hradu, ale také třeba historii Brna a mnoho dalšího… Vyberte termín a vyrazte!

Výlety v zimě

Jaké další hrady a zámky jsou v zimě otevřené?

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com