Místa, kde historie stále ještě dýchá – Výlety jižní Morava

Dovolená či víkend již klepe na dveře a vy hledáte nápady kam vyrazit? Doporučíme vám místa, která dýchají historii a jejich závan minulých časů vám vykouzlí úsměv na tváři. Dále bychom rádi zmínili pár zajímavostí, které byste v okolí neměli vynechat. Tak, pojďme se kouknout, kam na výlet jižní Morava.

Navštivte neobarokní skvost, který se pyšní nejen výstavními interiéry, ale také rozlehlým zámeckým parkem. Za zmínku stojí i nedaleký hrad Buchlov, jenž ve své historii nebyl nikdy dobyt. Konec našeho výletu patří přírodě – výhledům z přírodního parku Chřiby a sekvojovci v Chabanicích. Rozhodně se podívejte na tip – Cesta do italského baroka i za kreativitou Matky Přírody!

Perla jižní Moravy a historická místa v jejím okolí

Zámek Milotice je skutečnou perlou mezi zámky. Absolvujte komentovanou prohlídku, která je projektovaným vyprávěním poslední zámecké paní. V okolí jsou ale i další místa, co stojí za vidění – zámek Žďánice, zámecký areál v Bzenci se slavnou bzeneckou lipkou, zámeček v Kyjově, jenž slouží jako muzeum a další. Vše najdete tipu – Zámek Milotice + 5 výletů na místa, která stojí za návštěvu!

Kam na výlet jižní Morava | Hrad Cimburk

Hrad Cimburk je zřícenina schovaná v přírodním parku Chřiby. Užijte si jeho mystickou krásu, která po staletí vypráví příběhy o přátelství, zradě a hrdinství. V okolí hradu je spousta dalších zajímavostí – skály, studánky a osamělé kazatelny. Zasazen v malebném prostředí je skutečně natolik unikátní, že z něj nebudete moci spustit oči.

Muzeum internačního tábora

Ve Svatobořicích byl vybudován internační tábor již v době Rakouska-Uherska. Stejně tak byl využíván za 2. světové války, i když část objektů byl využívána jako starobinec. Místní muzeum rozhodně stojí za prohlídku, vyšetřete tedy trochu času – i když se nám nemusí moc líbit, i tuto část historie bychom měli znát.

Kam na výlet jižní Morava | Státní hrad Buchlov

Hrad Buchlov vždy strážil hranice českých a moravských zemí. Tato pevnost nikdy nebyla dobyta, a proto stále pyšně stojí, hrdá na všechna svá vítězství. Dominanta Slovácka je současně jedinečnou vyhlídkou na daleké okolí.

Zámek Bzenec

Stavba zámku v Bzenci důvěrně připomíná zámky, které známe z obrázků tudorovské Anglie. Zámek je obklopen parkem, v němž je 900 let stará lípa. Ti bystřejší z vás si jistě spojili souvislost s nejslavnějším druhem vína z této oblasti – Bzenecká lipka.

Kam na výlet jižní Morava | Zámek Žďánice

Zámek Žďánice si za časy své existence prošel mnohými změnami – od zámku až po kasárny. V současné době funguje jako muzeum, kde se můžete něco dozvědět o historii obce i celého regionu.


To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Kam na výlet jižní Morava

Město Kyjov

Kyjov Wikipedie

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com