11 výletů do nádherné krajiny zahalené tajemnou minulostí – Hrady, zámky i zábavné atrakce – Výlety jižní Morava

Vybrali jsme pro vás 11 tipů na výlety na překrásná místa, která musíte zažít. Obdivujte hrady a zámky, muzea i zábavné atrakce. Výlety v Moravském Toskánsku vám ukážou to nejlepší z daného regionu a garantujeme vám, že rozhodně nebudete litovat.

Výlety do krajiny zahalené tajemnými mýty

Tento výlet vás vezme na zámek Buchlovice, kde diplomati rozhodovali o osudu země. Další zastávkou je hrad Buchlov, který ve své historii nebyl nikdy dobyt. Pak už vám zbývá jen překrásná vyhlídka z Břestecké skály a malé arboretum. Podívejte se na výlet!

Výlet za krásnými pohledy na Moravské Toskánsko

Krajina Moravského Toskánska je skutečně unikátní po celém světě. Terénní vlny jsou nádherné v každém ročním období. Remízky jsou lemované vysokými stromy a osamělými kapličkami, které dodávají místu starobylý půvab. Tenhle výlet musíte vidět!

Výlet za fenomenální architekturou

Užijte si den v srdci Moravského Toskánska. Výlet vás provede po těch nejzajímavějších památkách ve městě Kyjov. Nevynechejte ani jedinou, a protože celý výlet je necelý kilometr dlouhý, ani botky určitě neprošlapete – jupněte na výlet.

Výlety Rozhoupanou kyjovskou krajinou

Nově můžete v krajině Moravského Toskánska vidět ručně vyráběné houpačky. Posaďte se, zhoupněte a podívejte se na svět z nové perspektivy. Ideální pro výlet s dětmi i dospělými. Na výlet Rozhoupanou kyjovskou krajinou!

Na kole přes Žďánický les

Pokud jste cyklistický nadšenec, rozhodně byste si měli tuhle lokalitu vyzkoušet. Projedete se na kole přírodou i kolem architektonických skvostů – na tomhle výletu se nudit nebudete! Žďánice a okolí je skutečnou Mekkou cyklistů – vyzkoušejte a uvidíte!

Výlety za vyprávěním zámecké paní

Výlet na Milotický zámek, kde je prohlídka projektována jako vyprávění poslední zámecké paní. Projděte si skvěle zachované interiéry, mystickou zahradu a poseďte v místním altánu. V našem detailu najdete nejen zámek Milotice, ale i další zajímavá místa v okolí – jupněte na výlet.

Výlety do muzeí plných netradičních vědomostí

Tyhle muzea rozhodně stojí za návštěvu. Dozvíte se něco o tradiční slovácké domácnosti, dále vám bude představen známý rodák z Vlkoše a celý výlet završíte Muzeem Ve Vagonu. Skutečně unikátní výlet!

Výlety ze zámku rovnou na plavbu přes kanál

Nasajte jedinečnou atmosféru zámku Veselí nad Moravou a nezapomeňte navštívit ani monumentální zámecký park. Výlet můžete zakončit na Batově kanále, kde si můžete dopřát plavbu lodí nebo zakousnout něco dobrého.

Koupání v biotopu a minigolf ve mlejně

Vychutnejte si přírodní koupání v biotopu Bohuslavice a pak se projděte do Bukovanského mlýna. Tam najdete spoustu zážitků pro malé i velké, včetně již zmíněného minigolfu. Skvělý výlet pro rodiny s dětmi během horkých letních dní.

Výlety s kolobrndou na koupák do biotopu

Proč nepoznat Kyjov ze zábavnější perspektivy? Na informačním centru si můžete vypůjčit koloběžky a prohlédnout si město trochu jinak. Výlet vás zavede do přírodního biotopu Bohuslavice, který jen láká k příjemnému osvěžení – jen se podívejte!

Výlety za spanilými výhledy z rozhledny Brdo

Zajděte si prohlédnout hrad Buchlov a hned poté vyšplhejte na rozhlednu Brdo, která je zasazena v mystické krajině Chřibů. Potom si můžete ještě užít vyhlídku z Břestecké skály, která vás unese do časů, kdy jste se nebáli snít.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Výlety jižní Morava

Město Kyjov

Kyjov wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com