Vybrali jsme pro vás 11 výletů na překrásná místa, která musíte zažít. Obdivujte hrady a zámky, muzea i zábavné atrakce. Výlety v Moravském Toskánsku vám ukážou to nejlepší z daného regionu a garantujeme vám, že rozhodně nebudete litovat. 

Výlety do krajiny zahalené tajemnými mýty

Výlet 7,93 km, 4 místa

Tento výlet vás vezme na zámek Buchlovice, kde diplomati rozhodovali o osudu země. Další zastávkou je hrad Buchlov, který ve své historii nebyl nikdy dobyt. Pak už vám zbývá jen překrásná vyhlídka z Břestecké skály a malé arboretum.

Buchlovice
Foto: | Autor:Lehotsky | Licence:CC BY-SA 3.0

Výlety za krásnými pohledy na Moravské Toskánsko

Výlet 25,98km, 9 míst

Krajina Moravského Toskánska je skutečně unikátní po celém světě. Terénní vlny jsou nádherné v každém ročním období. Remízky jsou lemované vysokými stromy a osamělými kapličkami, které dodávají místu starobylý půvab.

Moravské Toskánsko - Duben
Autor : Radek Severa / Zdroj: Město Kyjov

Výlety za fenomenální architekturou

Výlet 0,86 km, 4 místa

Užijte si den v centru Kyjova, který vás provede po těch nejzajímavějších památkách. Nevynechejte ani jedinou, a protože celý výlet je necelý kilometr dlouhý, ani botky určitě neprošlapete.

Kyjov
Foto: | Autor:Radek Linner | Licence:CC BY 3.0

Výlety za rozhoupanou krajinou

Výlet 63,10 km, 14 míst

Nově můžete v Moravském Toskánsku krajině vidět ručně vyráběné houpačky. Posaďte se, zhoupněte a podívejte se na svět z nové perspektivy. Ideální pro výlet s dětmi i dospělými. Více informací o tomto projektu najdete zde.

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Výlety na kole přes Žďánický les

Výlet 28,77km, 7 míst

Rádi jezdíte na kole a objevujete zážitky? Tahle cyklotrasa vám protáhne tělo a ještě navštívíte spoustu zajímavých míst. Kultura a sport se přece nemusí vylučovat.

kolo

Výlety za vyprávěním zámecké paní

Výlet 0,51 km, 3 místa

Výlet na Milotický zámek, kde je prohlídka projektována jako vyprávění poslední zámecké paní. Projděte si skvěle zachované interiéry, mystickou zahradu a poseďte v místním altánu.

milotice
Foto: | Autor:Nikolice.n | Licence:CC BY-SA 4.0

Výlety do muzeí plných netradičních vědomostí

Výlet 9,70 km, 3 místa

Tyhle muzea rozhodně stojí za návštěvu. Dozvíte se něco o tradiční slovácké domácnosti, dále vám bude představen známý rodák z Vlkoše a celý výlet završíte Muzeem Ve Vagonu.

skoronice
Zdroj: web Skoronice

Výlety ze zámku rovnou na plavbu přes kanál

Výlet 0,87 km, 3 místo

Nasajte jedinečnou atmosféru zámku Veselí nad Moravou a nezapomeňte ani na monumentální zámecký park. Výlet můžete zakončit na Batově kanále, kde si můžete i zakousnout něco dobrého.

batuv kanal
Foto: | Autor:MadamLochnessia | Licence:CC BY-SA 4.0

Koupání v biotopu a minigolf ve mlejně

Výlet 2,9km, 3 místa

Vychutnejte si přírodní koupání v biotopu Bohuslavice a pak se projděte do Bukovanského mlýna. Tam najdete spoustu zážitků pro malé i velké, včetně již zmíněného minigolfu.

Bukovanský mlýn minigolf
Zdroj: Bukovanský mlýn

Výlety s kolobrndou na koupák do biotopu

Výlet 6,49km, 6 míst

Proč nepoznat Kyjov ze zábavnější perspektivy? Na informačním centru si můžete vypůjčit koloběžky a prohlédnout si město trochu jinak. Výlet vás zavede do přírodního biotopu Bohuslavice, který jen láká k příjemnému osvěžení.

Výlety za spanilými výhledy z rozhledny Brdo

Výlet 22,31km, 5 míst

Zajděte si prohlédnout hrad Buchlov a hned poté si vyšplhejte na rozhlednu Brdo, která je zasazena v mystické krajině Chřibů. Potom si můžete ještě užít vyhlídku z Břestecké skály, která vás unese do časů, kdy jste se nebáli snít.

Brdo
Zdroj: Obec Zborovice

Moravské Toskánsko vám učaruje

Plánujete nezapomenutelný víkend či dovolenou a hledáte místo plné skvělých zážitků, chutí, vůní, aktivit i úžasné pohody? Okoštujte Moravské Toskánsko! Prozradíme vám, kam jít, co vidět, kde se ubytovat, kde si pochutnat i co rozhodně nevynechat. To nejlepší z Moravského Toskánska najdete zde na jednom místě!

Výlety jižní Morava