Zákoutí z malebné pohlednice – rozmilá jezírka s ledňáčky a impozantní vodopád

Hledáte romantické místo, které má duši i atmosféru? Pak si určitě udělejte čas navštívit Křivoklátsko a Skryjská jezírka! Dvě malá jezírka poblíž Rokycan jsou zasazeny do čisté přírody a doplněna i o menší vodopád… Chcete vědět víc?

Křivoklátsko | Přírodní rezervace Skryjská jezírka

Skryjská jezírka jsou pyšnou přírodní rezervací, která se na Křivoklátsku rozkládá zhruba na 60 ha. Tohle místo je nasáklé skutečnou historií – což dokazují nálezy nejrůznějších zkamenělin. Vás ale spíše bude zajímat toto zákoutí, které jako by vypadlo z překrásné pohlednice. Ale koneckonců celá tato oblast je protkaná krásou a historií!

Tam, kde můžete zpozorovat ledňáčka

Horní jezírko je obklopeno vysokými skalami, zatímco spodní je ležérně situováno mezi stromy. Nezapomeňme zmínit, že jezírka leží na Zbirožském potoce, a proto se to v okolí živočichy jen hemží. Z ptáků zde můžete zpozorovat třeba ledňáčka nebo čápa černého, spolu se spoustou zástupců hmyzu.

Křivoklátsko | Přemýšlejte o životě a lásce

Romantika tohoto místa je skutečně dech beroucí. Křivoklátsko jsou vysoké rozpraskané skály, majestátní stromy a zurčící potok. Sem tam můžete vidět dřevěnou lávku, která už sice pamatuje nějaký ten rok, ale do tohoto prostředí neodmyslitelně patří. Podívejte se na hladinu jezírek a přemýšlejte o životě a lásce.

Vodopád jako třešnička na dortu

Jezírka vznikla za sklaní průrvou, kterou protéká Zbirožský potok. Právě na toto místo vedou kroky spousty turistů, kteří navštíví Křivoklátsko. Poblíž obou jezírek najdete i vodopád, který sice nepatří mezi ty největší nebo nejkrásnější vodopády, ale dotváří malebnou atmosféru a dovádí tuto přírodní scenérii v dokonalosti.

Jak se k jezírkům dostat

Nejlepší trasa, jak se k jezírkům dostat, vede z obce Skryje. Po modré turistické značce se asi po třech kilometrech dostanete k jezírkům, které od sebe dělí jen několik metrů. Kočárek raději nechte doma, protože cesta vede přírodním terénem, takže budete muset přelézat balvany nebo využívat cestičky v příkrých stráních. Kousek od jezírek můžete vidět i vodopád, který má sice jen 1,2 metru, ale zase má velmi silný průtok, čímž skýtá atraktivní podívanou.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com