Přemýšlíte, kam na výlet o tomto víkendu na Vysočině? Pokud fandíte turistice, máme pro vás 6 skvělých tipů na výlet! Už jste slyšeli o útvaru zvaném Devět skal? A co třeba Čtyři palice nebo zkamenělý zámek? Přečtěte si náš článek, který vám bleskurychle vytvoří plán na víkend!

devět skal a okolí
Zdroj: Instagram, Autor: barbarazelena

Devět skal | Kde na Vysočině najdete Záludnou věž i Pyramidu?

Tohle přece není těžké hádanka, to jsou přece jména skal v labyrintu! Tento skalní labyrint má tři hřebeny s devíti vrcholy a třemi menšími věžičkami. Hlavní blok má na vrcholu vystavěnou vyhlídku – když se vám poštěstí, můžete vidět Krkonoše a Ještěd! Schválně, zjistíte jména všech Devíti skal?

Devět skal a okolí | A náhle se v kámen proměnil…

Řeč je o Zkamenělém zámku ve Žďárských vrších. Skalní útvar ještě ve 13. století býval hrádkem, dnes již z původního osídlení nerozeznáte téměř nic. Ale údajně se tam skrývali ještě lidé za třicetileté války, když byli ohrožováni loupežníky.

míchova skála, devět skal a okolí
Foto: | Autor:Hana Kašpaříková | Licence:CC BY-SA 3.0

Tam, kde zastřelili posledního vysočinského vlka

Míchova skála je žulový masiv nedaleko Řasné u Jihlavy. Říká se, že zrovna u Míchovi skály byl zastřelen poslední vlk v tomto regionu. Na skále už není povolena horolezecká činnost a je označena jako přírodní památka.

Foto:Petr1868 – Own work, CC BY 3.0, Zdroj: Wikimedia Commons

Na hranicích Čech a Moravy

Rozštípená skála poblíž Hamrů nad Sázavou se nachází na česko-moravské hranici. Skalní stěna je v dolní části rozštípená do šířky 2 metry. Skálu velmi jednoduše najdete na turistických značkách.

Čtyři palice

Rezervace Čtyři palice je známá roztodivnými skalními útvary. Jedním z nich jsou Čtyři palice – tři vrcholy a skalnatý hřeben. Skála uprostřed – řečená Paličatá – má 4 výrazné palice, od nichž se odvíjí název celého útvaru.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Devět skal