6 výletů Vysočina – Devět skal a další roztodivné skalní útvary, na které byste se zaručeně měli podívat

Přemýšlíte, kam na výlet o tomto víkendu na Vysočině? Pokud fandíte turistice, máme pro vás 6 skvělých tipů na výlet! Už jste slyšeli o útvaru zvaném Devět skal? A co třeba Čtyři palice nebo zkamenělý zámek? Přečtěte si náš článek, který vám bleskurychle vytvoří plán na víkend!

Devět skal | Kde na Vysočině najdete Záludnou věž i Pyramidu?

Tohle přece není těžké hádanka, to jsou přece jména skal v labyrintu! Tento skalní labyrint má tři hřebeny s devíti vrcholy a třemi menšími věžičkami. Hlavní blok má na vrcholu vystavěnou vyhlídku – když se vám poštěstí, můžete vidět Krkonoše a Ještěd! Schválně, zjistíte jména všech Devíti skal?

Devět skal a okolí | A náhle se v kámen proměnil…

Řeč je o Zkamenělém zámku ve Žďárských vrších. Skalní útvar ještě ve 13. století býval hrádkem, dnes již z původního osídlení nerozeznáte téměř nic. Ale údajně se tam skrývali ještě lidé za třicetileté války, když byli ohrožováni loupežníky.

Tam, kde zastřelili posledního vysočinského vlka

Míchova skála je žulový masiv nedaleko Řasné u Jihlavy. Říká se, že zrovna u Míchovi skály byl zastřelen poslední vlk v tomto regionu. Na skále už není povolena horolezecká činnost a je označena jako přírodní památka.

Na hranicích Čech a Moravy

Rozštípená skála poblíž Hamrů nad Sázavou se nachází na česko-moravské hranici. Skalní stěna je v dolní části rozštípená do šířky 2 metry. Skálu velmi jednoduše najdete na turistických značkách.

Čtyři palice

Rezervace Čtyři palice je známá roztodivnými skalními útvary. Jedním z nich jsou Čtyři palice – tři vrcholy a skalnatý hřeben. Skála uprostřed – řečená Paličatá – má 4 výrazné palice, od nichž se odvíjí název celého útvaru.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Devět skal Wikipedie

Devět skal Atlas Česka

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com