Romantická Hluboká nad Vltavou, která vás vezme na výlet po celém okolí

Hluboká nad Vltavou je pýchou jižních Čech. Překrásný zámek, doplněný zoologickou zahradou je přesně místo, kam můžete vyrazit s dětmi nebo i na romantický výlet ve dvou. Podívejte se na náš výlet, který má necelé 4 km a 6 zastávek.

Fenomální zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká patří mezi turisticky nejatraktivnější památky v České republice. Jedná se o gotický zámek, který nechal koncem 15. století vybudovat šlechtic Vilém II. z Pernštejna. Objekt je obklopen anglickým parkem se sochařskou výzdobou. V interiéru se nachází řada pokojů a přepychových reprezentačních sálů s kazetovými stropy, vyřezávaným obložením stěn, křišťálovými lustry či bohatou sbírkou obrazů. Zámek disponuje 140 místnostmi a 11 věžemi.

Kostel se 3 zvony, které mají skutečně symbolická jména

Kostel sv. Jana Nepomuckého stojí přesně na místě, kde stávala stará svatyně. Kostel získal po reknstrukci tři nové zvony se jmény Jan Nepomucký, Vojtěch a Václav.

Synagoga Hluboká nad Vltavou

V jižní části města Hluboká nad Vltavou najdete synagogu na místo nedaleké modlitebny. Původní synagoga byla vypleněna nacisty, dnes je však majetkem Pražské diecéze a byla znovu otevřena jako Husův dům.

Hluboká nad Vltavou | Židovský hřbitov ze 17. století

Rovněž byste měli navštívit Židovský hřbitov. Tato kulturní památka ČR pochází ze 17. století – nejstarší dochovaný náhrobek pochází z roku 1750.

Lovecký zámek Ohrada

Lovecký zámek Ohrada je barokní stavba postavená v první polovině 18. století podle návrhu pražského architekta Pavla Ignáce Bayera. Od roku 1842 zde, zásluhou lesního adjunkta Václava Špatného, sídlí lesnické a lovecké muzeum. Muzeum přibližuje pěstování a těžbu lesních porostů, vývoj české myslivosti a rybářství. Pravidelně se zde pořádají doprovodné programy.

Rybník u Zoo Ohrada

Munický rybník se nachází vedle Zoo Ohrada a patří do soustavy několika rybníků, kde je tím největším. V jejich okolí je vybudována cyklostezka a proto sem můžete vyrazit na parádní výlet na kole.

Přečtěte si také: A co dalšího nesmíte minout v jižních Čechách? 27 tipů na nejkrásnější místa!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com