Vyhlídka Máj – Vltava, jako královská nevěsta, příliš krásná na to, aby se jí někdo dotkl

Vltava je známá svou krásou! Pokud se zeptáme, kde je řeka nejkrásnější, dostaneme na tisíc odpovědí… Nicméně, vyhlídka Máj platí za jednu z nejatraktivnějších vyhlídek na řeku Vltavu.

Vábení bájných sirén

Co na ten výhled říkáte? Vltava má neuvěřitelné kouzlo. Na každém kousku se chová trochu jinak – někdy si hraje v peřejích, jindy se zase líně sune kupředu… Ale když ji vidíte, jak skáče přes kameny a jemně šumí, cítíte, že k vám promlouvá líbezným hlasem, který připomíná vábení bájných sirén. Na tomto místě můžete sedět třeba hodiny, ale budete stále magneticky přitahováni zpět.

Nebudete od ní chtít odtrhnout oči

Pěší výlet z Teletína je pravděpodobně ta nejhezčí cesta, jak se k vyhlídce dostat. Objeví se tam z ničeho nic, stromy se rozestoupí a vy uvidíte tu podkovu, která se ukazuje v celé kráse jenom pro vás. I okolní krajina je z vyhlídky Máj nádherná, ale garantujeme, že od meandru nebudete chtít odtrhnout oči. Kolem vás budou jako strážní stát pokroucené borovice, které toto místo idylicky doplňují.

Divoké peřeje Svatojánských proudů

Právě tímto místem procházely slavné Svatojánské proudy. V hlubokém kaňonu si razila cestu zdivočelá řeka, což byla velká výzva pro všechny voraře, kteří se touto cestou snažili přepravovat náklad. Svatojánské proudy dostaly svůj název podle sochy sv. Jana Nepomuckého, zasazené na jedné ze skal. Právě tyto divoké peřeje byly námětem pro Smetanovu Vltavu, a jejich osobní odkaz se zachoval v mnohých trampských písních. Tato přírodní síla je ale již minulostí, protože proudy pohřbila Štěchovická přehrada.

Krása každého ročního období

Zkuste si na toto místo zajít v každém ročním období, a uvidíte pokaždé nový kousek toho nádherného tajemství. Slunné dny vám ukážou výhled do celého širokého okolí, zatímco se paprsky lámou v meandrech Vltavy. Podzim zase zbarví listí všech okolních stromů, a okouzlí vás tou neuvěřitelnou duhovou nádherou.

Vltava – Vyhlídka Máj

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com