Zámek Loučeň nabízí čokoládové pikniky i fantastické labyrintárium

Zámek Loučeň nabízí čokoládové pikniky i fantastické labyrintárium

Už jste někdy navštívili zámek Loučeň? Jde o skutečně výjimečnou památku, která nemá v naší zemi obdobi… Pokud hledáte místo, kde se zaručeně nebudete nudit, právě jste ho našli! Jako jediný zámek u nás se věnuje české větvi rodu Thurn-Taxis a všemu, co se o nich můžete dozvědět!

Zámek Loučeň | Čokoládové prohlídky a pikniky v parku

Tato romantická barokní památka se pyšní autentickými interiéry a prohlídkami, které se zásadně konají s kostýmovanými průvodci. Zajímavostí jsou také čokoládové prohlídky pro děti, pikniky v zámeckém parku nebo nejrůznější soutěže, které se konají v průběhu zámeckých slavností.

Z barokní zahrady anglickým parkem

Famózní zámecký park začínal jako barokní zahrada, ale následně se v době romantismu stále více proměňoval v anglický park. V zahradě uvidíte mnoho sousoší, vzácné dřeviny jako liliovník tulipánokvětý a další nádhery. Součástí jsou i dva rybníky, kde se můžete posadit, rozjímat či pozorovat ryby.

Zámek Loučeň | Labyrintárium, jaké jste ještě neviděli

V parku můžete najít labyrintárium – 12 bludišť a labyrintů, které jsou přístupné pro vaše potěšení. Labyrinty jsou zábavné, magické a dobíjejí uvadající energii. Můžete zde vidět Buxusové bludiště, Světelný labyrint, Dlážděné či Palisádové bludiště, Písmenkový labyrint či Labyrint krále Karla IV. Můžete tam strávit celý den a stále nebudete mít dost!

Přejete si něco speciálního?

Zámek Loučeň je také místem, kde můžete strávit noc svých snů! Funguje jako hotel, jehož součástí je také wellness a spa. Nemusíte se bát ani o to, že byste zemřeli hladem, v areálu jsou tři restaurace, rychlé občerstvení a samozřejmostí jsou i výše zmíněné pikniky!

Mrkněte na více výletů ve středních Čechách!

Zámek Loučeň

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com