Už jste někdy navštívili zámek Loučeň? Jde o skutečně výjimečnou památku, která nemá v naší zemi obdobi… Pokud hledáte místo, kde se zaručeně nebudete nudit, právě jste ho našli! Jako jediný zámek u nás se věnuje české větvi rodu Thurn-Taxis a všemu, co se o nich můžete dozvědět!

Autor: Travelviaitaly, Wikimedia Commons, CC BY SA 4.0

Zámek Loučeň | Čokoládové prohlídky a pikniky v parku

Tato romantická barokní památka se pyšní autentickými interiéry a prohlídkami, které se zásadně konají s kostýmovanými průvodci. Zajímavostí jsou také čokoládové prohlídky pro děti, pikniky v zámeckém parku nebo nejrůznější soutěže, které se konají v průběhu zámeckých slavností.

Zámek Loučeň
Autor: Zdeněk Fiedler, Wikimedia Commons, CC BY SA 3.0

Z barokní zahrady anglickým parkem

Famózní zámecký park začínal jako barokní zahrada, ale následně se v době romantismu stále více proměňoval v anglický park. V zahradě uvidíte mnoho sousoší, vzácné dřeviny jako liliovník tulipánokvětý a další nádhery. Součástí jsou i dva rybníky, kde se můžete posadit, rozjímat či pozorovat ryby.

Autor: Hana Němečková, Wikimedia Commons, CC BY SA 4.0

Zámek Loučeň | Labyrintárium, jaké jste ještě neviděli

V parku můžete najít labyrintárium – 12 bludišť a labyrintů, které jsou přístupné pro vaše potěšení. Labyrinty jsou zábavné, magické a dobíjejí uvadající energii. Můžete zde vidět Buxusové bludiště, Světelný labyrint, Dlážděné či Palisádové bludiště, Písmenkový labyrint či Labyrint krále Karla IV. Můžete tam strávit celý den a stále nebudete mít dost!

Zámek Loučeň
Autor: Gabka CZ, Wikimedia Commons, CC BY SA 4.0

Přejete si něco speciálního?

Zámek Loučeň je také místem, kde můžete strávit noc svých snů! Funguje jako hotel, jehož součástí je také wellness a spa. Nemusíte se bát ani o to, že byste zemřeli hladem, v areálu jsou tři restaurace, rychlé občerstvení a samozřejmostí jsou i výše zmíněné pikniky!

Mrkněte na více výletů ve středních Čechách!

Zámek Loučeň

Ofiicální web

Wikipedie