Pokud chcete objevovat krásu místní přírody, jděte po stopách unikátního projektu, který si dal za cíl zpřístupnit zajímavá místa turistům a nechat je ponořit se do momentálního okamžiku… V tipu kam s dětmi Jižní Morava se budete kochat pohledem na krajinu z pohodlí 14-ti houpaček zavěšených na stromech. 14 kouzelných míst v nádherné přírodě! 

Kam s dětmi jižní Morava – Moravské Toskánsko

Kam s dětmi jižní Morava, Moravské Toskánsko
Zdroj: Facebook, Autor: Martin Kolařík

Jak to všechno začalo?

Parta kamarádů s Kyjovska přišla s unikátním nápadem, jak doslova rozhoupat Kyjovské Slovácko… Na 14 míst umístili na stromy dřevěné houpačky, které vysloveně zvou k vyzkoušení. Houpačky jsou situovány na vycházkových místech, kde je snadné na ně narazit. Tip kam s dětmi Jižní Morava vám ukáže kouzelná místa a také vás vyzve, abyste se na chviličku zastavili, posadili, hráli si a přemýšleli… Kdy jste se naposledy zastavili a řekli si, jak krásné je místo, kde žijete? Život přece není jen o spěchu a povinnostech…

Kam s dětmi jižní Morava, rozhoupanou kyjovskou krajinou
Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Kam s dětmi jižní Morava | Houpačky De Luxe

Houpačky jsou působivé díky svému jednoduchému designu. Když kolem nich budete procházet, nepraští vás do očí a nezarazí vás, kde se na místě vzaly. Naopak, budete mít pocit, že se sem neuvěřitelně hodí a perfektně doplňují místo. Jako by tady byly už od pradávna… Posaďte se, zhoupněte a podívejte se na svět z úplně nové perspektivy. Každá z houpaček má své vlastní jméno, takže se můžete zhoupnout na Amálce, Eufrozínce, Májence či Lesance. Pokud přemýšlíte kam s dětmi, tohle je správné místo.

Kam s dětmi jižní Morava, Moravské Toskánsko
Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

I z malých věcí se dají udělat velké

Možná si myslíte, že to vlastně není nic světoborného. A máte pravdu, není… Důležité ovšem je, že mladí lidé přebírají iniciativu a snaží se, aby prostor, kde žijí, byl krásným místem k životu. Nejsou jim lhostejní jejich sousedi a známí, protože jim chtějí dělat radost. A každý takový člověk za sebou nechává stopu, že ten náš svět není vlastně zase tak špatný, jak si můžeme občas myslet!

Kam s dětmi jižní Morava,
Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Chcete vědět, kde můžete houpačky najít?

Podívejte se na oficiální mapu houpaček nebo na mapu Jupigo, kde najdete houpačky jako místa v jednom velkém výletu. Díky tomu se budete moci bez problémů rozhodnout, jestli je navštívíte dohromady nebo zvlášť.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Kam s dětmi jižní Morava