Pokud chcete objevovat krásu místní přírody, jděte po stopách unikátního projektu, který si dal za cíl zpřístupnit zajímavá místa turistům a nechat je ponořit se do momentálního okamžiku… V tipu kam s dětmi Jižní Morava se budete kochat pohledem na krajinu z pohodlí 14-ti houpaček zavěšených na stromech. 14 kouzelných míst v nádherné přírodě! 

Kam s dětmi Jižní Morava – Kouzelnou krajinou za houpačkami

Zdroj: Facebook, Autor: Martin Kolařík

Jak to všechno začalo?

Parta kamarádů s Kyjovska přišla s unikátním nápadem, jak doslova rozhoupat Kyjovské Slovácko… Na 14 míst umístili na stromy dřevěné houpačky, které vysloveně zvou k vyzkoušení. Houpačky jsou situovány na vycházkových místech, kde je snadné na ně narazit. Tip kam s dětmi Jižní Morava vám ukáže kouzelná místa a také vás vyzve, abyste se na chviličku zastavili, posadili, hráli si a přemýšleli… Kdy jste se naposledy zastavili a řekli si, jak krásné je místo, kde žijete? Život přece není jen o spěchu a povinnostech…

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Houpačky De Luxe

Houpačky jsou působivé díky svému jednoduchému designu. Když kolem nich budete procházet, nepraští vás do očí a nezarazí vás, kde se na místě vzaly. Naopak, budete mít pocit, že se sem neuvěřitelně hodí a perfektně doplňují místo. Jako by tady byly už od pradávna… Posaďte se, zhoupněte a podívejte se na svět z úplně nové perspektivy. Každá z houpaček má své vlastní jméno, takže se můžete zhoupnout na Amálce, Eufrozínce, Májence či Lesance. Pokud přemýšlíte kam s dětmi, tohle je správné místo.

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

I z malých věcí se dají udělat velké

Možná si myslíte, že to vlastně není nic světoborného. A máte pravdu, není… Důležité ovšem je, že mladí lidé přebírají iniciativu a snaží se, aby prostor, kde žijí, byl krásným místem k životu. Nejsou jim lhostejní jejich sousedi a známí, protože jim chtějí dělat radost. A každý takový člověk za sebou nechává stopu, že ten náš svět není vlastně zase tak špatný, jak si můžeme občas myslet!

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Chcete vědět, kde můžete houpačky najít?

Podívejte se na mapu Jupigo, kde najdete houpačky jako místa v jednom velkém výletu. Díky tomu se budete moci bez problémů rozhodnout, jestli je navštívíte dohromady nebo zvlášť.

Moravské Toskánsko vám učaruje

Plánujete nezapomenutelný víkend či dovolenou a hledáte místo plné skvělých zážitků, chutí, vůní, aktivit i úžasné pohody? Okoštujte Moravské Toskánsko! Prozradíme vám, kam jít, co vidět, kde se ubytovat, kde si pochutnat i co rozhodně nevynechat. To nejlepší z Moravského Toskánska najdete zde na jednom místě!

Kam s dětmi Jižní Morava