Podnikněte vzrušující výlet na romantické zámky a nezapomeňte pozdravit bílé jeleny – Zámek Žleby

Dnes vás vezmeme na výlet za kulturou i přírodou. Podívejte se na romantické zámky, které jsou ztělesněním dětských snů o princeznách a králích. Na závěr byste ale měli zajít do obory, kde uvidíte skutečný světový unikát – bílou jelení zvěř, která je skutečně vzácně k vidění. Zámek Žleby a mnohem víc…

Výlet 18,49 km, 3 místa

Romantický zámek obletovaný čmeláky

Zámek Kačina je významným představitelem empírové architektury. Zámek vás okamžitě uhrane čistými liniemi, vysokými sloupy a stylem – bude vám okamžitě připadat velmi atraktivní. V centru pozornosti jsou reprezentační prostory pro přijímání hostů a obydlí významných členů panovnické rodiny, v křídlech jsou naopak hostinské pokoje. Zámecký park má anglickou fazónu s romantickým nádechem. Mohli jste tu najít zahradnictví, oranžerii, letohrádky a umělé ostrůvky na vodní hladině. Nově je zde také čmelín, takže můžete v parku pozorovat české čmeláky.

Zámek Žleby | Romantické šlechtické sídlo s jedinečným parkem

A dnes půjdeme ze zámku do zámku. Zámek Žleby je romantické sídlo s autentickými interiéry, který vás jako mávnutím proutku přenese do života vysoké šlechty 19. století. Možná je vám silueta zámku povědomá – aby ne! Můžete si ho pamatovat z pohádek Nejkrásnější hádanka, Kouzla králů nebo Tři bratři. Fenomenální je rovněž zámecký krajinářský park – členitost terénu dodává parku skutečně neotřelý ráz. Vodopád, lávky, splav, hradby, věžičky a mnoho dalšího.

Zámek Žleby | Bílá tečka na závěr

Obora Žleby má 121 ha a pokud se ji rozhodnete navštívit, uvidíte skutečně něco speciálního. Tady totiž chovají velmi vzácnou bílou jelení zvěř. Můžete se dozvědět vše o historii a chovu bílých jelenů – jsou to skutečně neobyčejná zvířata. Dále se můžete v oboře podívat na muflony, daňky, divoká prasata, srnce a siky, různé druhy ptáků, liščata a další mláďata. Obdivujte hrdá a divoká zvířata, která jsou unikátní na celém světě.

Přečtěte si také: Poklady Roudnice nad Labem a legendární hora Říp, spjata s počátkem našeho národa.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com