Poklady Roudnice nad Labem a legendární hora Říp, která pamatuje počátky našeho národa

Roudnice nad Labem má pro nás zvláštní kouzlo. Byla to tahle mystická krajina, která dle pověsti učarovala Praotci Čechovi, aby zde založil svůj národ. Od té chvíle se odvíjí dějiny našeho národa, a proto bychom se o tomhle kraji měli dozvědět trochu víc. Pojďte s námi na šesti kilometrový výlet, který má 4 krásné zastávky.

Roudnice nad Labem | Zámek ve tvaru písmene U

Zámek v Roudnici nad Labem je barokní stavba vybudovaná v druhé polovině 17. století na místě původního románského hradu. Budova samotná je trojkřídlá ve tvaru písmene “U” se spojovací budovou se vstupní branou a mohutnou věží. Součástí areálu jsou také klášter, kostel, hospodářské a administrativní budovy, jízdárna či přiléhající zahrady.

Galerie moderního umění ve městě Roudnice nad Labem

Galerie moderního umění je jednou z největších galerií moderního umění u nás – pečuje o více než 3000 obrazů, grafických listů, kreseb. Najdete zde stálé expozice, které jsou pravidelně doplňovány novými.

Říp, místo, které by měl aspoň jednou za život navštívit každý

Kdo by neslyšel o hoře Říp a praotci Čechovi. Tato z pověstí nejznámější hora se nachází nedaleko Roudnice nad Labem. Hora Říp je opravdu nepřehlédnutelný přírodní úkaz, který v rovinné oblasti dosahuje výšky 455 m n. m. Na horu Říp se dostanete po několika turistických cestách a v letních měsících vám při výstupu pomůže moto-vláček.

Rotunda sv. Jiří na vrcholku hory Říp

Na vrcholku Řípu vás čeká odměna v podobě Rotundy sv. Jiří. Je jednou z našich nejdéle dochovaných staveb. Můžete také absolvovat Výpravu po stopách Praotce Čecha, přímo ke kořenům našeho národa. Tady, u téhle kouzelné rotundy, se dnes rozloučíme. Užijte si poklady krásného města, které je spjato s naším národem již od počátku věků!

Oficiální stránky

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com