ZÁMEK KROMĚŘÍŽ – Výlet – Spanilé zahrady a zámek Kroměříž

Výlet na zámek Kroměříž vám ukáže zahrady, o kterých se vám bude v noci zdát! Tyto zahrady jsou spolu se zámkem zapsány na seznamu UNESCO a patří ke světovým unikátům! Zámek, květná zahrada i další místa v okolí jsou dokonalou potěchou pro oko i pro duši. 

Zámek Kroměříž a květná zahrada 

Zámek Kroměříž a spanilé zámecké zahrady 

Zámek Kroměříž byl v historii majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů. Tzv. Podzámecká zahrada byla přestavěna z ovocné zahrady na zahradu barokní. Jejích 64 ha bylo ještě později přeměněno na krajinářský park, jehož jedinečnost podtrhovaly vzácné stromy z Evropy, Ameriky a Asie. Projděte se Podzámeckou zahradou, rozhlížejte se a nechte na sebe působit kouzlo tohoto místa.

Jedno z Velkých náměstí

A hurá za kulturou na Velké kroměřížské náměstí. Historické náměstí se pyšní Mariánským sloupem, připomínajícím morovou epidemii v 17. století. Obdivujte radnici a měšťanské domy, jejich starobylá podloubí a galerie.

Historie ukrytá pod dlažbou města

Když už jste došli do města, zdržte se ještě na okamžik a navštivte Kroměřížské muzeum. Můžete zhlédnout unikátní expozice jako Historie ukrytá pod dlažbou města, která je umístěna v historickém sklepení nebo spoustu zajímavých výstav a akcí.

Impozantní gotický chrám

U kultury konec konců ještě chvilku zůstaneme. Kostel sv. Mořice je jednou z největších gotických staveb na našem území. Kostel několikrát ve své historii vyhořel a byl mnohokrát přestavován. Jeho impozantní stavbu s dvěma věžemi tyčícími se k nebi určitě nepřehlédnete.

Kostel sv. Jana Křtitele

Při kostelu sv. Mořice najdete i kostel sv. Jana Křtitele. Světlá stavba s tmavou střechou a zajímavými věžemi vás upoutá a nenechá vás odtrhnout oči.

Zámek Kroměříž a květná zahrada světovým unikátem

A už jsme zpět v zahradách! Zámek Kroměříž a květná zahrada je unikátní dílo svého druhu v celosvětovém měřítku. Ornamentálně vystříhaní keře jsou doplněny kašnami, vodními plochami, labyrinty a dalšími zajímavostmi. Zahrady jsou neobyčejně citlivě vsazeny do historického areálu a hrají všemi barvami.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com