Dnešní výlet vás provede po dávných odkazech naší minulosti. Podíváte se na záhadné kamenné řady, jejichž význam je do dnešního dne skryt. Navštívíte chrám s léčivou energií a narazíte na pravěký menhir s pověstí o konci světa. Nejlepší možnost, kam na výlet, který vám ukáže starobylá místa s neobvyklou historií.
Výlet 37,09 km, 4 místa
Kam na výlet | Pravěký kalendář nebo naváděcí systém pro UFO?
V přírodním parku Džbán najdete tzv. Kounovské kamenné řady. Jde o 14 neúplných rovnoběžných kamenných řad, které jsou tvořeny 2000 neopracovanými křemeny. Jejich původ je stále obestřen tajemstvím a nikdo si není jist, jak se tam dostaly nebo jaký měly účel. Je jisté, že kameny byly takto naaranžovány člověkem. Předpokládá se, že by mohlo jít o pravěké závodiště či kalendář, středověké parcely nebo je zde také konspirační teorie navádění pro UFO. Spousta hypotéz, ale zaručená pravda je stále skryta.
Chrám na silné léčivé zóně
Nedostavěný chrám Panny Marie leží na velmi silné léčivé zóně ve tvaru kříže. Místo má unikátní atmosféru a je to vyhledávané útočiště pro lidi s nejrůznějšími zdravotními problémy. Nepochybně ucítíte to mrazení v zádech, které vám dá okamžitě najevo, že tady máte co dočinění s neobvyklými silami.
Více si přečtěte v článku: Panenský Týnec – Nedostavěný chrám, který se nachází na silné léčivé zóně. Její násobená síla prý dokáže odplavit deprese a zvýšit sebevědomí
Kam na výlet | O krok velký jako zrnko písku blíže
Na Slánsku najdete menhir, kterému se přezdívá Kamenný pastýř. Tento 3,5 m vysoký menhir je jako jeden z mála v Česku pravděpodobně z pravěkého období. Legenda praví, že pastýř při každém zvonění kostelíku postoupí o krok, který je velký jako zrnko písku. A až se dostane až ke kostelíku v Klobukách, pak přijde konec světa. Ovšem když zazní zvony z kostela na opačné straně v Kokovicích, musí se kámen vrátit zase zpět – tudíž to vypadá, že konec světa jen tak nebude.
Památný dub nad pramenem
Oldřichův dub v Peruci je jedním z našich nejznámějších památných stromů. Roste přímo nad pramenem a říká se, že je tam možná už 1000 let. Oldřichův dub můžete najít třeba v Dalimilově kronice, která praví, že právě zde potkal kníže Oldřich svou ženu Boženu. Podívejte se na