Kraj Vysočina a památky UNESCO – Navštivte zelené poutní místo, židovskou čtvrť i zámecký areál

Kraj Vysočina je domovem mnoha kulturních unikátů. Dokonce takových mistrovských kousků, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Projděte s námi výletem, který vám tyto nadpozemské nádhery představí v nejkrásnějším světě.

Kraj Vysočina | Kouzelné poutní místo na Zelené hoře

Náš výlet začíná na Zelené hoře, a to přímo v Poutním kostele sv. Jana Nepomuckého. Tato výjimečná památka UNESCO je skutečným čokoládovým bonbonkem pro oko i ducha. Esteticky dokonalá stavba je obestřena zelenými lukami s výhledem na malebné okolí. Jakkoli impozantní se vám stavba zdá venku, pravé skvosty se nacházejí uvnitř. Budou vás čekat neuvěřitelné interiéry, a skutečnou nádherou je hra světla a stínu, pronikající kostelními okny.

Když se evropská architektura spojila v jedinečné dílo

Kraj Vysočina toho ale nabízí mnohem víc. Bazilika sv. Prokopa v Třebíči skutečně patří mezi světové skvosty a čestnou příčku na seznamu UNESCO si rozhodně zaslouží. Nástěnné malby patří k nejstarším na našem území, a proto se návštěvníci jen hrnou. Nezůstávejte ale jen uvnitř, okolí baziliky je skutečně úchvatné a proto si nechte chviličku na procházku parkem.

Kraj Vysočina | Dědictví prastaré kultury uvnitř Třebíče

A v Třebíči ještě chvilku zůstaneme. Zde totiž bývala významná židovská obec a stavebně patří mezi nejzachovalejší svého druhu v Evropě. Její duch zde ale žije stále a proto tohle jedinečné místo skutečně stojí za návštěvu. Úzké uličky, romantické lampy, kočičí hlavy… Historie této čtvrti vás prostě vtáhne dovnitř a už nepustí.

Perla moravské renesanční architektury v Telči

Rozsáhlý zámecký areál v Telči patří pod ochranu UNESCO, protože v sobě ukrývá jedinečné skvosty. Interiéry zámku jsou opravdu fenomenální – bohatá výzdoba tvořená uměleckými kousky i nádvoří lemované podloubím je skutečně dech beroucí podívaná. A zámecké zahrady jsou třešničkou na pomyslném renesančním dortu.

Přečtěte si také: Zubštejn a legenda o kletbě, která změnila všechno

Oficiální stránky

Wikipedie

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com