Zábavný den pro vaše děti – Vezměte je na safari, objevte s nimi Čertovy hrady a prohlédněte si hospital Kuks

Tento výlet je vynikající pro rodiny s dětmi, které mají v plánu unavit své ratolesti. Uvidíte něco málo z historie hospitalu Kuks, dáte si procházku přírodou a na závěr můžete vyrazit na safari! Co na to říkáte?

Hospital KUKS s milosrdnou historií

Hospital Kuks byl postaven jako útočiště vysloužilých vojáků, kteří potřebovali péči řádu milosrdných bratří. V areálu najdete proslulý Kostel Nejsvětější Trojice a cyklus nástěnných maleb. Za pozornost také stojí bylinková zahrada a skleník pro pěstování citrusů i exotických plodin. Tato monumentální stavba vám rozhodně vezme dech.

KUKS | Sochařská rezervace Braunův betlém

Abyste se trochu provětrali, následuje malá procházka přírodou. V okolí hospitalu se nachází unikátní sochařská rezervace, kterou si můžete pohodlně projít po naučné stezce. Braunův betlém má zachovaných 10 figur vytesaných do skály, i když jich původně bylo 26. Nechte do sebe vstoupit ducha tohoto místa!

Vezměte děti na Čertovy hrady

A v přírodě ještě chvilku zůstaneme. Čertovy hrady jsou souborem různě velkých balvanů, které sahají až ke 4 metrům. Obzvláště děti budou nadšené z pobíhání po lese, hledání zvířátek a pohádkových postav ve skaliskách, které tvoří pukliny, schody a spoustu další zábavy.

Vodní nádrž připomínající gotický hrad

Co v našem výletě zatím chybí, je pochopitelně voda… Tak to pojďme napravit! Vodní nádrž Les království je přehrada vystavěná na Labi. tato nádrž je naprosto unikátní svým uměleckým provedením. Přehrada totiž připomíná romantické gotické stavby – můžete se těšit na brány s věžičkami a cimbuřím. O přehradu se stará rodina hrázných, která toto poslání vykonává již po několik generací.

Na safari mezi lvy

A už jedeme do finále – Safari Park Dvůr Králové. Jistě nejvyhledávanější atrakcí v tomto parku je safari, kde se můžete vydat na projížďku mezi stáda antilop, žiraf, zeber a lvů. V parku mají nicméně spoustu zvířat, ze kterých budou nadšení nejen vaše děti, ale i vy sami.

Přečtěte si také: Údolí Plakánek, jehož jméno není tak roztomilé, jak by se mohlo zdát

Hospital Kuks

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com