HRAD SLOUP – Skalní výlet pro skalní milovníky přírody

Náš výlet v Lužických horách vás vezme na prohlídku monumentálního místa – Hrad Sloup a dalších zajímavostí v jeho okolí. Tento kouzelný výlet má 4 zastávky  na  překrásných místech. Boty u něj neprošlapete, protože celý měří kilometr a půl. Pojďme společně objevit hluboká jeskynní sídla, samotnou poustevnu a mnohem víc!

Skalní hrad Sloup přístřeším od pravěku až dodnes

Pískovcový suk, na němž stával Skalní hrad Sloup, posytoval útočiště lidem už od pravěku. Přestože hrad už zde dnes nenajdeme, místo rozhodně stojí za návštěvu. Od pravěku až dodnes byl masiv uzpůsobován lidmi, proto můžete vidět množství vytesaných skalních prostor, které jsou navzájem propojeny. Když budete stát uvnitř, a představíte si, jak zde naši předchůdci před 4000 lety hodovali na mamutovi, bude vám zaručeně běhat mráz po zádech. Podívejte se na tuto zastávku ve výletu!

Amfiteátr vytesaný do skály

Zůstaneme poblíž Sloupu, kde můžete navštívit lesní divadlo. Objekt vznikl v 2. polovině 20.st., a hraje se v něm divadlo dodnes. Skutečné kulisy lesního divadla vám zatají dech, stejně jako výjimečná atmosféra s tímto místem spojená. Podívejte se, co dalšího vám výlet nabídne.

Mrkněte na poustevnu z výšky

Dalším bodem výletu je Rozhledna Na Stráži, která vám všechny předchozí místa ukáže z ptačí perspektivy. Jen 150 schodů vás dělí od dosažení toho výhledu, který vám dodá vysloveně božský pocit. Vše vidíte jako na dlani, a najednou pochopíte, že ve vašem životě neexistují překážky, které byste nedokázali zvládnout. Podívejte se na celý výlet!

Do poustevníkova příbytku ve skalách

Poustevník Samuel vyhloubil jeskyni (po něm nazvána Samuelova) ještě než se přestěhoval do výše zmíněné skalní poustevny. Až budete v jeskyni stát, jako byste cítili pot, který Samuelovi stékal po tváři. Upřímně, procedil ho asi dost, vzhledem k tomu, že byl zahradník, a o práci s kamenem neměl ani šajn. I proto vám ho přijde trochu líto, když zjistíte, že ho někdo zavraždil ve spánku a jeho život vyhasl jen tak – pro nic za nic. Prohlédněte si výlet a naplánujte cestu po jeho stopách.

Překrásná místa v připravených výletech

Máte chuť se jen tak sbalit a vyrazit za dobrodružstvím? Prohlédněte si další inspirace v článku Jizerské hory – 5 TOP výletů na překrásná místa.

Foto: | Autor:Sander van der Wel | Licence:CC BY-SA 2.0

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

webové stránky

http://www.hradsloup.cz/

Hrad Sloup wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sloup_(skaln%C3%AD_hrad)

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com