Hrady a zámky severní Čechy, které můžete navštívit v zimě – Tipy na výlety v zimě

Co dělat a kam vzít děti, když venku napadne sníh a většina zajímavých míst přepne na zimní provoz? Máme pro vás tipy na výlety v zimě – hrady a zámky v severních Čechách, které jsou otevřené dokonce i přes zimní sezónu. Kdo, říká, že v zimě musí být jen nuda… Tak jdeme na to, co říkáte?

Do sídla Nesmrtelné tety

Jaký zámek hostil filmové štáby Nesmrtelné tety a Zlatovlásky? Nemůže jít o žádný jiný než zámek Sychrov, který – k naší velké potěše – je otevřený dokonce i v zimních měsících. Velkolepé sídlo, které stojí za vidění.

Zámek, kde to skutečně žije

To může být jedině zámek Loučeň! Jde o barokní nádhernou památku, jejíž hlavní atrakce se nachází v anglickém parku. Tam najdete 11 bludišť a labyrintů, které jsou považovány za evropský unikát!

Zámek, kam si můžete udělat výlet v neděli po obědě

Podívat se můžete i do zámku Liblice, který má 2 prohlídky každou neděli. Jde o velmi osobitou architekturu, ze které vám budou oči přecházet. Skutečně reprezentativní sídlo, kde se budete cítit jako v pohádce.

Odkaz monarchie s Růžovou zahradou

Zámek Děčín je rozhodně místo, které stojí za vidění! Mimo samotného zámku stojí za zmínku monumentální barokní konírna, Růžová zahrada a kostel Povýšení sv. Kříže. To už stojí za návštěvu, nemyslíte?

Tipy na výlety v zimě | Zámek Mělník s vinnými sklepy

Navštivte zámek Mělník, domov slavného rodu Lobkowiczů a ochutnejte skvost z královských vinic. A nezapomeňte se podívat z terasy na nádherný soutok dvou našich největších řek. Je čas si odpočinout a načerpat energii.

Přečtěte si také: 10 tipů na jedinečné výlety, které byste v severních Čechách neměli vynechat!

Tipy na výlety v zimě

Hrady a zámky, otevřené v zimním období

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com