Pokud máte rádi přírodu, pak budete v Moravském Toskánsku ve svém živlu. Můžete se těšit na klasickou českou přírodu, ale i na kousky, které byste očekávali v úplně jiných koutech světa. Jižní Morava je skutečným rájem, jehož příroda je symbolická třešnička na sladkém dortu. Následují tipy na výlet jižní Morava.

Unikátní klenot v české šperkovnici

Moravské Toskánsko, Tipy na výlet jižní Morava

Moravské Toskánsko je oblast v okolí Kyjova, která nápadně připomíná ono místo v Itálii. Terénní vlny vytváří skutečně neobvyklé pozadí pro obrazy lemované osamělými kapličkami a vysokými stromy. Tato krajina je dokonce tak jedinečná, že ji jezdí fotit fotografové z celého světa. Podívejte se na skutečně neobyčejnou přírodu.

Mystická příroda zahalená tajemnými mýty

Chřiby, Tipy na výlet jižní Morava

Chřiby jsou skutečně kouzelným místem, které se nachází mezi Hanou a Kyjovem. Mimo klasických přírodních krás se můžete těšit na zřícené hrady, osamělé kazatelny, studánky a skalní útvary. Tato oblast vypadá v každém ročním období úplně jinak, proto kdykoli se tam dostanete, uvidíte úplně nový půvab Chřibů. Objevujte krásy již dávno zapomenuté a zaváté nemilosrdným prachem času.

Amazonie, Sahara a Toskánsko | Tipy na výlet jižní Morava

Jižní Morava

Víte, co mají Amazonie, Sahara a Toskánsko společného? Že jejich malé, ale velmi reálné podobizny můžete najít na jižní Moravě. Navštivte divoký amazonský prales, horké pouštní písky Sahary a dech beroucí terénní vlny Toskánska. Dokonce nemusíte ani za hranice republiky, protože všechna tato místa jsou vysloveně za rohem. Skutečné světové unikáty, které by u nás nikdo nečekal! Cestujte do vzdálených krajů, které jsou hned za rohem.

Vyprávění zámecké paní

Jižní Morava

Jižní Morava má mimo přírodních krás i ušlechtilá místa, na nichž kdysi šlechta jídala ze zlatých talířů. Může to být zámek Milotice s nádhernými zahradami, kde absolvujete prohlídku s vyprávěním zámecké paní. Nebo třeba zámecký areál Bzenec, na jehož nádvoří se nachází proslulá bzenecká lipka, která dala název místnímu slavnému vínu. Podívejte se na místa, z jejichž krás se tají dech.

Babí lom | Tipy na výlet jižní Morava

Babí lom, Jižní Morava

V Babím lomu najdete nejvyšší vrchol Kyjovska. Užijte si krásnou přírodu, nekonečné výhledy a stejnojmennou rozhlednu, kterou se můžete koukat daleko do krajiny. Tuto oblast si můžete bez problémů projít po turistických značkách.

Rozhledna Brdo

Chřiby, Jižní Morava

Kamenná rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů. Z 23 metrů se můžete porozhlédnout po okolí a že je na co koukat! Beskydy, Jeseníky, Malá Fatra a Bílé Karpaty. Rozhledna byla při otevření posvěcena olomouckým biskupem. Vyšplhejte se na vrcholek a potěšte se pohledem na celé širé okolí.

Pískovcová skála Kozel

Chřiby, Jižní Morava

Když už budete v Chřibech, slavnou pískovcovou skálu Kozel rozhodně nemůžete minout. Je oblíbeným turistickým bodem výletníků a ještě oblíbenějším cílem místních horolezců. Zkrátka dominanta okolí jak má být.

Hradisko sv. Klimenta

Chřiby, Jižní Morava

Hradisko sv. Klimenta navštěvují turisté velmi často. Návštěvníky je považováno za poutní místo, odborníky za archeologickou lokalitu. Dle pověsti právě sem přenesli Cyril a Metoděj ostatky sv. Klimenta.

Kam vyrazit s dětmi?

V Bukovanském mlýně splní nejtajnější tužby vašich ratolestí! Projížďky na koních, oslíci, poníci, domácí zvířátka, minigolf, lukostřelba, bazén, masážní stezka, větrný mlýn i ROZHLEDNA. Minifarma s kontaktními výběhy je ZDARMA! Skutečná PECKA.

Poznejte místo, kde se nikdy nebudete NUDIT vy ani vaše DĚTI

Kde se ubytovat?

V penzionu Longus, který najdete v srdci Moravského Toskánska přímo na malebném náměstí města Kyjov, není nouze o zážitky ani pohodu! Špičkové apartmány, sauna, vířivka i domácí zákusky pro vaše mlsné jazýčky.

Užijte si užasné WELLNESS POBYTY se sladkým pokušením 

Kam zajít do sklípku?

Tady se snoubí chuť lahodného vína s vůní vynikajícího jídla. Ve sklípku vinařství SPIELBERG si pochutnáte na skutečných skvostech ze šťavnatých hroznů, skvělém jídle a zazpíváte si za zvuků cimbálky.

LAHODNĚJŠÍ víno, než u KRÁLE VÍN, jen tak jinde nenajdete

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Tipy na výlet jižní Morava

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Pardubice

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Liberec