Pojďte proplout srdcem Moravského Toskánska – městem Kyjov, které vás nechá snít vaše nejtajnější sny. Užijte si jedinečnou pohodu, vznešenou kulturu, dobrosrdečnost lidí i bohapusté šenky, které tady najdete na každém rohu. Královské město má ale něco EXTRA – úžasnou atmosféru, která spočívá v lidech, kteří jsou duší tohoto vznešeného města. Dýchejte a nechte se unést blaženým klidem! 

Okoštujte Moravské Toskánsko! 

Kyjov – malebná radnice na kouzelném náměstí

Překrásná radnice se tyčí nad náměstím v Kyjově jako strážný maják upozorňující lodě v rozbouřeném moři. V dnešní době zde sídlí městský úřad. Pokochejte se pohledem na jednu z dominant města.

Zdroj: Město Kyjov

Renesanční zámeček s výjevy z městského života

Kyjovský zámeček je nejstarší dochovaná stavba v Kyjově. Sgrafity na omítce připomínají nejdůležitější data města. V dnešní době prostory slouží jako vlastivědné muzeum.

Kyjovský zámeček

Hrdě stojící Mariánský sloup

Mariánský sloup byl postaven jako poděkování městu za věrnost císaři Ferdinandovi II. I přestože se sloup v průběhu času několikrát zlomil, byl vždy restaurován a nyní znovu hrdě stojí a reprezentuje město.

Zdroj: Město Kyjov

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kyjovský Kostel  Nanebevzetí Panny Marie se stavěl téměř sto let. Jeho zajímavostí je sklepení, kde je kapucínská hrobka, v níž je uloženo až 40 bratrů, kteří zde odpočívají věčným spánkem.

Zdroj: Město Kyjov

Kaple sv. Josefa

Bývalý kostel, skladiště a ohořelé trosky jsou dnes známé jako Kaple sv. Josefa. Starý kostel je prezentován pouze původní věží se zvonicí. Dříve okolo kostela býval rovněž hřbitov, ale dnes už zde zbylo jen několik pomníků.

Zdroj: Město

Putování a průvodcovské služby

Pokud chcete poznat město opravdu důkladně, pak můžete využít služby školených průvodců. Můžete si vybrat ze dvou okruhů – jeden vás provede historií a modernou, druhý se zaměřuje na funkcionalistické stavby. Prohlídky si můžete objednat v informačním centru.

 Kyjov – Srdce Moravského Toskánsko vám učaruje! 

V tomto tipu jsme vám ukázali jen malou část té krásy, kterou můžete vidět při návštěvě Moravského Toskánska!

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou a úžasnou pohodou, totiž populární italskou oblast připomíná. Lepší místo jinde nenajdete – pyšné zámky, mystická příroda, dobrosrdeční lidé a víno na každém kroku. Atmosféra tady je prostě pohádková!  Jste připraveni?  Prozradíme vám co rozhodně nesmíte v vynechat, kde se najíst i kde složit hlavu. Jupněte ZDE a najděte to nejlepší na jednom místě!

Kyjov