Pojďte proplout srdcem Moravského Toskánska – město Kyjov vás nechá snít vaše nejtajnější sny. Užijte si úžasnou pohodu, vznešenou kulturu i bohapusté šenky, které tady najdete na každém rohu. Královské město má něco EXTRA – jedinečnou atmosféru, která spočívá v dobrosrdečných lidech, kteří jsou duší tohoto vznešeného města.

Okoštujte Moravské Toskánsko! 

město kyjov
Zdroj: Mú Kyjov

Město Kyjov | malebná radnice na kouzelném náměstí

Překrásná radnice se tyčí nad náměstím v Kyjově jako strážný maják upozorňující lodě v rozbouřeném moři. V dnešní době zde sídlí městský úřad. Pokochejte se pohledem na jednu z dominant města.

Kyjovský zámeček, město kyjov, kam na výlet jižní morava

Renesanční zámeček s výjevy z městského života

Kyjovský zámeček je nejstarší dochovaná stavba v Kyjově. Sgrafity na omítce připomínají nejdůležitější data města. V dnešní době prostory slouží jako vlastivědné muzeum.

město kyjov
Zdroj: Mú Kyjov

Město Kyjov | stojící Mariánský sloup

Mariánský sloup byl postaven jako poděkování městu za věrnost císaři Ferdinandovi II. I přestože se sloup v průběhu času několikrát zlomil, byl vždy restaurován a nyní znovu hrdě stojí a reprezentuje město.

město kyjov
Zdroj: Mú Kyjov

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kyjovský Kostel Nanebevzetí Panny Marie se stavěl téměř sto let. Jeho zajímavostí je sklepení, kde je kapucínská hrobka, v níž je uloženo až 40 bratrů, kteří zde odpočívají věčným spánkem.

Zdroj: MÚ Kyjov

Město Kyjov | Kaple sv. Josefa

Bývalý kostel, skladiště a ohořelé trosky jsou dnes známé jako Kaple sv. Josefa. Starý kostel je prezentován pouze původní věží se zvonicí. Dříve okolo kostela býval rovněž hřbitov, ale dnes už zde zbylo jen několik pomníků.

kam na výlet jižní morava,

Putování a průvodcovské služby

Pokud chcete poznat město opravdu důkladně, pak můžete využít služby školených průvodců. Můžete si vybrat ze dvou okruhů – jeden vás provede historií a modernou, druhý se zaměřuje na funkcionalistické stavby. Prohlídky si můžete objednat v informačním centru města Kyjov.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Kyjov a Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Město Kyjov