Nevíte, co s víkendem nebo plánujete dovolenou? V Kyjově i jeho okolí je opravdu, ale opravdu požehnaně zajímavých míst! Proto vám představíme Kyjov, abyste na něj jen tak nezapoměli… Ukážeme vám vše, co v Kyjově stojí za povšimnutí. Pojďte proplout královským městem, které vás nechá snít vaše nejtajnější sny. 

Okoštujte Kyjovsko! 

Malebná radnice na kouzelném náměstí

Radnice, Kyjov, Jižní Morava

Překrásná radnice se tyčí nad náměstím v Kyjově jako strážný maják upozorňující lodě v rozbouřeném moři. V dnešní době zde sídlí městský úřad. Pokochejte se pohledem na jednu z dominant města.

Zdroj: Město Kyjov

Renesanční zámeček s výjevy z městského života

Zámeček, Kyjov, Jižní Morava

Kyjovský zámeček je nejstarší dochovaná stavba v Kyjově. Sgrafity na omítce připomínají nejdůležitější data města Kyjova. V dnešní době prostory slouží jako vlastivědné muzeum.

Kyjovský zámeček

Hrdě stojící Mariánský sloup

Mariánský sloup, Kyjov, Jižní Morava

Mariánský sloup byl postaven jako poděkování městu za věrnost císaři Ferdinandovi II. I přestože se sloup v průběhu času několikrát zlomil, byl vždy restaurován a nyní znovu hrdě stojí a reprezentuje město.

Zdroj: Město Kyjov

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kyjov, Jižní Morava

Kyjovský Kostel  Nanebevzetí Panny Marie se stavěl téměř sto let. Jeho zajímavostí je sklepení, kde je kapucínská hrobka, v níž je uloženo až 40 bratrů, kteří zde odpočívají věčným spánkem.

Zdroj: Město Kyjov

Kaple sv. Josefa

Kyjov, Jižní Morava

Bývalý kostel, skladiště a ohořelé trosky jsou dnes známé jako Kaple sv. Josefa. Starý kostel je prezentován pouze původní věží se zvonicí. Dříve okolo kostela býval rovněž hřbitov, ale dnes už zde zbylo jen několik pomníků.

Zdroj: Město Kyjov

Průvodcovské služby

Pokud chcete poznat město opravdu důkladně, pak můžete využít služby školených průvodců. Můžete si vybrat ze dvou okruhů – jeden vás provede historií a modernou Kyjova, druhý se zaměřuje na funkcionalistické stavby.

Všechna místa, která byste na dovolené či výletě na Kyjovském Slovácku neměli minout. Ať už máte raději přírodu, historii, dobré jídlo nebo zajímavosti, v tomhle regionu si určitě vyberete.

Kyjov

BUĎME PARŤÁCI


Buďte první mezi svými přáteli, kterým se JUPÍÍÍ - GO líbí