Slovácký rok v Kyjově 2019 – Užijte si 4 dny plné úžasných zážitků

Slovácký rok v Kyjově 2019 bude skutečně velkolepá podívaná. Užijete si bujaré zpěvy, tanec, čarovné tóny houslí, cimbálu i úžasnou atmosféru. Ochutnáte voňavé dobroty, víno i domácí pálenku. Slovácký dětský koutek a celodenní programy pro děti určitě potěší i vaše ratolesti!

Slovácký rok v Kyjově 2019 – 4 dny VZRUŠENÍ

Uvidíte tisíce účinkujících i průvod čítající 3500 krojů, které rozzáří tepající srdce Moravského Toskánska. Uslyšíte dusot kopyt pod sedly jezdců královské družiny, která uhání k majestátní kyjovské radnici a ucítíte letní vzduch, provoněný tradičními dobrotami, vínem i pálenkou!

Slovácký rok letos zapálí oheň jako na Olympiádě

Letošní ročník Slováckého roku poprvé představí výjimečné zahájení, které symbolicky připomíná Olympijské hry. Stejně jako na hrách se letos na závěr ceremoniálu bude v Kyjově zapalovat připravené ohniště, čímž oficiálně dojde k zahájení Slováckého roku.

Uvidíte živou tradici, která je obestřená tajemstvím!

Součástí programu je i věhlasná Jízda králů! Proč má králova družina téměř 30 jezdců? Proč jezdci vyvolávají jména vlivných občanů Kyjova? A kdo ochraňuje krále? Jupněte ZDE a dozvíte se více o Jízdě králů!

Slovácký rok v Kyjově 2019 | 15 – 18.8.2019

Prožijete fantastický víkend, kdy tradice ožijí a ulice Kyjova jsou jich prostě plné. Absorbujte tuhle neobyčejnou atmosféru – budete se cítit, jako byste to tu znali odjakživa. Ať vám to neuteče! Slovácký rok se koná jen jednou za 4 roky!  Koukněte na FACEBOOK – Slovácký rok 2019!

Ocitnete se v době zhruba před 100 lety

Centrum královského města Kyjov vás zázračně přenese do doby zhruba před 100 lety. Slovácký rok symbolizuje diverzitu i soudržnost v jediném okamžiku. Je oslavou, kde se prezentuje 40 obcí – každá se svou jedinečnou kulturou. Uvidíte jejich tradiční profese a výrobní postupy, lidové kroje i písně. Slovácký rok symbolizuje jednotu, se kterou tyto kultury vedle sebe žijí, pomáhají si a večer zasednou u stejného stolu.

Dojeďte i s děckama a stanete se Rodiči roku

Vaše děti potěší celodenní programy České televize Brno i Slovácký dětský koutek. Zabaví se také v tvořivých dílničkách, dětské vesničce plné soutěží nebo v představení Zatoulané pohádky, které vystřihnou pohádky o princeznách, čertech, kůzlátkách i další evergreeny. Zajímavostí je i folklórní piknik Snídaně v trávě, kde ochutnáte tradiční receptury předávané po generace. Vy i vaše děti si tuhle snídani zamilujete! Více najdete v tipu 4 dny pohádek a zábavy pro vaše děti.

Zažijete vzrušení, když k nebi stoupá vysoká májka

Stavění máje představuje tradici, již mají místní zapsanou hluboko v srdci. Těžká práce, jejíž výsledek skutečně stojí za to! Na Slováckém roku staví máj vždy Bukovanští, kteří pomocí žebříků a tyčí zvedají tento 40 m vysoký kolos. Po vzoru dospělých stavějí i bukovanské děti – budoucnost Bukovan – svůj vlastní dětský máj. Podívejte se, co dalšího můžete na Slováckém roku zažít!

Slovácký rok v Kyjově 2019 | Na tradiční Jarmak za řemesly i dobrým pitím

Jarmak je kulturní a společenskou událostí. Kde jinde uvidíte ztepilého kováře, který dýmá měchy a má své řemeslo pod palcem? Projděte se mezi stánky a poznávejte tradice zase z jiného soudku – musíme vás ale varovat, že dobré pití zde teče proudem! Více najdete v tipu Tradiční řemesla, jarmark, zpěv, radost…

Krojovaný průvod obcí je nejvíce náročný pro pana starostu

Až 40 obcí se představuje v tradičním krojovaném průvodu. Uvidíte povozy s koňmi, kterým vlají v hřívách pestrobarevné pentle. Když se z povozů ozve hluboký zpěv starých mládenců, pronikne přímo do vašeho srdce. Starosta a místostarosta si tradičně připíjí se zástupci každé vesnice. Nezapomeňme zmínit, že je jich celkem 40!

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com