Industriální techno trasa po městě Ostrava a jeho okolí

Plánujete navštívit Ostravu a ptáte se, co všechno vidět? V následujícím výletu vám ukážeme zajímavé památky, které byste v Ostravě rozhodně neměli minout. Ostrava – to jsou památky, výborné restaurace a nikdy nespící párty na Údolní. Pojďte si s námi prohlédnout 6 míst ve výletu napříč celou Ostravou.

Muzeum v hlubokém dole

Nejde o nic jiného než důl Michal. Tenhle 600 metrů hluboký důl už dávno nefunguje, ale můžete v něm najít zajímavé muzeum a do velké míry zachovalé původní prostory a kanceláře dolu. Celé místo má takový industriální šmrnc – i když nikdy nebude krásné, má jedinečného ducha.

Ostrava | Industriální areál ke kulturně vzdělávacímu účelu

Dolní oblast Vítkovice je bývalý železárenský areál, který byl přestavěn jako expoziční muzeum a kulturní plac. Proto si v mezičase můžete skočit do kavárny, do galerie nebo promítacího sálu. Průmyslová zóna fungující jako kulturní centrum je skutečně ojedinělý nápad!

V mládí jsem se učil hasičem…

Další zastávka ve výletu je Hasičské Muzeum města Ostrá. Prohlédněte si hasičskou zbrojnici a ukázky moderní – nebo naopak historické – hasičské techniky. Hasiči si právem zasluhují náš respekt, protože oni přicházejí, když ostatní utíkají!

Ostrava | Od hasičů do hornické štoly

Hornické muzeum Landek Park je místo, kde se dozvíte naprosto vše o těžařské historii. Prohlédněte si techniku a absolvujte komentovanou prohlídku štol, která vám přiblíží těžký život horníků v minulosti. Těžký život měli ale i místní záchranáři, jejichž tragický hrdinský osud připomíná pamětní deska.

To nejlepší na konec!

Areál čs. opevnění vám předvede různé druhy opevnění, která v minulosti využívala československá armáda. Občas tu můžete narazit na ukázky obrany Armády ČR, pochody nebo jiné libůstky, které jsou pro army milovníky tolik vzrušující.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Oficiální stránky

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com