HRAD HOUSKA – 4 výlety – Hrad Houska i úžasná místa v okolí

Hrad Houska poblíž Máchova jezera je jedním z nejtajemnějších a nejstrašidelnějších hradů u nás. Pokud jste ho ještě nenavštívili, máte nejvyšší čas! Rádi vás vezmeme na výlet, který vám ukáže i nejkrásnější místa v okolí.

Hrad Houska i úžasná místa v okolí

 Skalní hrad Jestřebí

Hrad Houska nebo zřícenina skalního hradu Jestřebí jsou turisticky velmi vyhledávané cíle. Do skály tesaný hrad Jestřebí se tyčí vysoko nad okolí, proto ho nebudete mít problém spatřit. Můžete stejně jako Karel Hynek Mácha vystoupat 77 schodů na horní plošinu, dívat se po okolí a dlouze rozmýšlet.

Máchovo jezero aneb největší rybník v ČR

Máchovo jezero je, i přes svůj název, největší rybník v České republice, který založil již v druhé polovině 14. století král Karel IV. Rybník se rozprostírá na ploše více jak 280 hektarů a lemují jej 4 písčité pláže se dvěma rekreačními středisky. Na své si zde přijdou jak plavci, tak i milovníci řady dalších vodních sportů.

Hrad Houska jako neustálý zdroj nových tajemství

Hrad Houska byl zpřístupněný veřejnosti teprve v roce 1999. Má prý v sobě něco tajemného, co jiné hrady nemají. Další zvláštností je skála, která prostupuje celým hradem. Její části můžete spatřit jak venku na nádvoří, tak i uvnitř, například v loveckém sálu. K hradu a jeho okolí se váže mnoho pověstí. Houska ukrývá ještě další překvapení. Nedávno byla objevena tajná místnost, o které nikde nebyla zmínka.

Čap a pozůstatky hradu, o němž nikdo neví, jak vypadal

Čap je skalní pískovcová vyvýšenina, kolem níž můžete najít zbytky starého skalního hrádku – pouze cisternu a podzemí vyhloubené do skály. I přestože nikdo neví, jak původní hrad vypadal, je viditelné, že kolem něj byl hluboký příkop. Na známky života ukazují jak cisterna a podzemí, tak zasypané vchody do sklepů a kruhová studna.

Přečtěte si také: Tajemství hradu Houska, který byl postaven tak, aby se “něco” nedostalo ven.

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com