Restaurace U Matěje

Zkušený kuchař Jan Punčochář, který má za sebou úspěšné působení v renomovaných restauracích jako Le Terroir a Grand Cru, nedávno otevřel novou restauraci U Matěje v Praze 6, v lokalitě Hanspaulka. Toto příjemné místo láká hosty k objevování vynikajících specialit moderní i tradiční české kuchyně.

Restaurace U Matěje odstartovala svou činnost na jaře roku 2019 a přináší kombinaci moderních a tradičních chutí české kuchyně. Zde se můžete nechat hýčkat masem z vlastní udírny, lahodnými omáčkami a sezónními delikatesami. Milovníci dobrého pití ocení nabídku oroseného tankového plzeňského piva a exkluzivních domácích pálenek od mistra destilatéra Václava Šitnera.

Restaurace Jana Punčocháře U Matěje

Jídelní lístek je sestaven z tradičních českých pokrmů, které jsou zdůrazněny poctivými omáčkami a prvotřídním masem. Kromě toho si můžete vychutnat lahůdky z udírny a sezónní speciality, které doplňují široký výběr značkových vín a plzeňského piva.

Restaurace se řídí heslem: „Žádné malé porce uprostřed talířů, ale naopak velké porce uprostřed stolů.“ Rekonstruovaná budova restaurace nabízí kapacitu 120 míst uvnitř a na zahrádce pod rozlehlými kaštany dalších 140 míst. V druhé polovině roku bude v téže budově otevřena část fine dining restaurace s koncepcí Chef’s Table.

Jan Punčochář

Jan Punčochář

Narozen 6. srpna 1979 v Praze, jeden z předních šéfkuchařů České republiky začal svou kulinářskou pouť jako učeň v luxusním pražském hotelu Ambassador. Po dokončení učení získával cenné zkušenosti v prestižních restauracích, včetně Rybího trhu a mezinárodní Zlaté Prahy. Jeho gastronomická kariéra dále pokračovala v uznávaných michelinských restauracích jako Tim Raue v Berlíně a Hangar 7 v Salzburgu.

Po návratu domů se ujal vedení kuchyně v restauraci Le Terroir, kde si vybudoval pověst a získal významné michelinské ocenění Bib Gourmand. Zároveň sehrál klíčovou roli při vytváření koncepce pro restauraci v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Po pětiletém úspěšném působení jako šéfkuchař v pražském Grand Cru Restaurantu se stal trojnásobným vítězem ankety Zlatý kuchař. Otevření vlastní restaurace U Matěje představuje pro něj splnění dlouholetého snu, kde může uplatnit svou kreativitu a vášeň pro gastronomii.

Pracovní plán

Každý den 11:30 – 23:00

Praktické informace

  • kapacita restaurace 120 míst
  • zahrada 140 míst

Kontakty

Informace Rerforma
Provozovatel Restaurace U Matěje
Adresa U Matěje 152/1, 160 00 Praha 6
Telefon +420 602 154 868
Email rezervace@umateje…
Facebook https://www.facebook.com/umatejerestaurant/
Instagram https://www.instagram.com/u_mateje_restaurant/
Webová stránka https://www.umateje1.cz/
GPS 50,113094 14,379855

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com