Kutná hora jako Stříbrné město, které pamatuje na smrt, poznání a krásu

Kutná hora je místo plné historického kulturního dědictví i dalšách zajímavostí. Projdeme si památky, která jsou na seznamu UNESCO i velmi speciální místa, kde na vás dýchne zapomnění a smrt.

 Hřbitovní kostel Všech Svatých

Hřbitovní kostel Všech Svatých je památné místo, jehož výzdoba plná lidských kostí a lebek vám zaručeně vezme dech. Pokud jsme vzbudili váš zájem, pak si přečtěte náš článek Pamatuj na smrt – Hřbitovní kostel s desetitisíci ostatky, lidské lebky na stěnách a fenomenální lustr ze všech kostí lidského těla. 

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci spolu s chrámem svaté Barbory a historickým centrem Kutné Hory tvoří jedinečné turisticky oblíbené a vyhledávané místo, které nás zavede do historie královského města a do časů těžby stříbra i jeho následného zpracování. Pro svoji jedinečnost byl pro nás (a hlavně pro generace příští) tento objekt zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Historické centrum města Kutná Hora

Historické centrum královského města Kutné Hory, které bývalo pro své stříbronosné doly označováno jako pokladnice českých králů, bylo na seznam světového dědictví UNESCO zapsané v roce 1995. Kromě pozdně gotického chrámu svaté Barbory je tvořeno kostelem svatého Jakuba, Jezuitskou kolejí, klášterem řádu svaté Voršily nebo Kamenným domem.

České muzeum stříbra

České muzeum stříbra sídlí od druhé poloviny 20. století v objektu původní dřevěné tvrze z 13. století. K vidění jsou například ojedinělé gotické srubové prostory s expozicí zaměřenou na historii města, ražby českých mincí v Kutné Hoře a těžbu stříbra dalších rud včetně jejich zpracování.

 Chrám sv. Barbory

Pozdně gotický chrám svaté Barbory je dominantou královského města Kutné Hory. Pro svoji jedinečnost byl v roce 1995 zapsán spolu s chrámem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci a historickým centrem Kutné Hory na seznam světového dědictví UNESCO.

Oficiální stránky

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com