Slovinská dálniční známka – Dálniční známka Slovinsko 2018

Slovinsko je tranzitní zemí pro většinu turistů, kteří musí touto zemí projet cestou na dovolenou. Slovinská dálniční známka je proto o něco dražší, protože autority chtějí nechat alespoň nějaké peníze turistů ve své zemi. Proto si přečtěte následující článek, který vás připraví na všechno, co vás na slovinských dálnicích může potkat.

Slovinská dálniční známka – ceny

Jak již bylo výše zmíněno, ceny ve Slovinsku jsou o něco dražší než v ostatních zemích. Můžete si koupit známku na týden, měsíc, nebo rok. Dále záleží na typu a váze vozidla. Pozor, ve Slovinsku platí i motorkáři! Takže se podívejte na naší tabulku, která vám hned ukáže, kolik budete platit.

Slovinská dálniční známka online

Pokud nechcete nic ponechat náhodě a pořídit si dálniční známku z pohodlí svého domova, můžete si ji na slovinských stránkách objednat online. Po vyplnění formuláře a převedení částky dostanete PDF dokument o zaplacení. Nebojte se jazykové bariéry, můžete si nastavit český jazyk. A pro jistotu, podívejte se sem a prohlédněte si návod na vyplnění formuláře v češtině.

Kupte dálniční známku za hotové

Slovinskou dálniční známku můžete koupit i za hotové peníze, jen si ji pořiďte předtím, než na dálnici najedete. Přímo ve Slovinsku můžete dálniční známku koupit na hraničních přechodech i benzínových stanicích. Ale i Čechách ji můžete koupit na několika místech – Cashpoint, ÚAMK, Tourist centrum nebo TMX.

Kde všude budete známku potřebovat?

Pokud si nejste jisti, jestli budete známku vůbec potřebovat, podívejte se na mapu zpoplatněných úseků zde. Jediné místo, kde budete muset platiti extra mýtné, je Karavanke tunel, který je mezi Rakouskem a Slovinskem. Pokud známku nebudete mít, pokuta může činit 300-800 EUR, takže pozor!

Zajímají vás i dálniční známky v jiných státech?

Pokud vás zajímají detaily ohledně dálničních známek i v dalších zemích, podívejte se do článku Dálniční známka 2018.

Milujeme cestování a překrásná místa

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo  a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com