Hamroň s tykadly a lov na mamuta – Vydejte se na konec světa, který je poblíž Žďár nad Sázavou

Tento výlet je plný neuvěřitelných kuriozit! Víte, že na konec světa to není tak daleko, jak se zdá? Víte, co je to Hamroň a kde můžete jeho tykadla najít? A co byste řekli na mamuta s upřeným a hlubokým pohledem? To a ještě více ve výletu v okolí Žďár nad Sázavou…

Žďár nad Sázavou | Bájný Hamroň strážící obec Hamry

Náš výlet začíná u sochy Hamroně. Že nevíte, co to je Hamroň? Hamroň je jakási kombinace žáby a šneka, jehož jméno se odvíjí od jména obce. Jeho zvídavé oči umístěné na vysokých tykadlech, zuby vykukující z pootevřené pusy a dlouhé prsty s výraznými nehty. Najdete ho blízko Hamru ze strany Žďáru nad Sázavou.

Robustní mamut s hlubokým pohledem

Druhá socha Michala Olšiaka má přiléhavé jméno mamut. Zasazen na okraji lesa, uvidíte mamutí majestátní hlavu, stočené kly a dlouhý chobot. Velmi zajímavé jsou ale jeho oči. Když se na chviličku zastavíte a zadíváte se mu hluboko do očí, určitě vás zasáhne celá směsice pocitů. Ideální místo na výlet s dětmi, které budou mamuta milovat!

Žďár nad Sázavou a okolí | Romantická Rozštípená skála

Rozštípená skála získala své jméno podle toho, jak vypadá. Dva skalní bloky se od sebe naklánějí a vypadají skutečně jako rozštípené. Přestože jde o chráněný přírodní útvar, horolezci toto místo zbožňují. Pod skálou je dokonce i ohniště a kolem dolního sektoru se vine potok. Je to skutečně klidné a romantické místo, které si zamilujete.

Tam, na konci světa

Poblíž Hamrů najdete vesničku Šlakhamry, která se nachází na historické zemské hranici mezi Čechy a Moravou. Najdete zde hraniční kámen, lidový památníček označující konec světa a dokonce strážní budku, ve které toto speciální místo hlídá figurína vojáka. Tady náš výlet končí, a doufáme, že jste si ho užili stejně jako my.

Přečtěte si také: Devět skal a 6 výletů na skály, ze kterých možná dostanete závrať

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com