Svět Medúz Arkády Pankrác

Na vrcholu nákupního centra Arkády Pankrác v Praze 4 se nachází fascinující výstava mořských tvorů – Medúzárium Svět Medúz. Zde můžete obdivovat více než deset tisíc medúz různých druhů, tvarů a velikostí, které jsou umístěny v 38 akváriích. Tato expozice přináší jedinečný pohled do fascinujícího světa mořské fauny a poskytuje vzrušující zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Tento inovativní projekt medúzária spojuje fascinující život medúz s úchvatnými audiovizuálními efekty, což z něj činí jedinečný zážitek pro všechny návštěvníky. Nedávno získal zápis v Guinnessově knize rekordů jako největší kulovité akvárium na světě. Připravte se na úžasnou podmořskou show, která představuje křehkou krásu medúz a doprovází ji audiovizuální efekty, jež zvýrazňují atmosféru celého prostředí.


Svět Medúz Arkády Pankrác

Pro děti je zde připraveno interaktivní akvárium a dětský koutek, aby se mohly lépe seznámit s tímto zvláštním světem mořských tvorů. Zajímavostí je největší akvárium ve tvaru koule, které pojme až 2 tisíce litrů vody, a celkově ve všech akváriích je až 12 500 litrů vody.

Svět Medúz se nachází ve 2. patře obchodního centra Arkády Pankrác a je přístupný přes střechu ze zákaznického parkoviště. Toto místo je nejen fascinujícím zážitkem pro všechny milovníky mořského světa, ale také ideálním místem pro strávení zajímavého odpoledne s rodinou či přáteli.

Atrakce světa medúz

Atrakce světa medúz

Mezi fascinujícími druhy v pankráckém medúzáriu se nachází Turritopsis dohrnii. Tyto medúzy jsou jedinečné tím, že dokáží ovlivnit svůj životní cyklus a přejít z dospělé fáze zpět do stádia polypu. Dalším zajímavým druhem jsou kořenoústce hrbolaté, které jsou známé svým neobvyklým vzhledem a přezdívkou „volské oko“. V pankráckých akváriích lze také objevit australskou čtyřhranku Fleckerovu. Tento zdánlivě nenápadný tvor však patří k nejvíce jedovatým zvířatům na světě a dokáže svými žahadly usmrtit až 60 lidí.

Ve středisku je k dispozici specialista zabývající se množením medúz, což není úplně jednoduchá úloha. Péče o tyto tvory vyžaduje pestrou stravu, jelikož samy nejsou schopny se pohybovat, a také vyžadují čistou mořskou vodu. Medúzy jsou jedněmi z nejstarších živočišných druhů, které obývají hlubiny oceánů již po miliony let. Jejich fascinující vzhled ještě více umocňuje široká škála zbarvení, které se rozprostírají pod mořskou hladinou a dodávají podmořskému prostředí tajemnou atmosféru.

Dětské hřiště na střeše a interaktivní bistro

Dětské hřiště na střeše a interaktivní bistro

Nezapomeňte navštívit bistro s interaktivními stěnami, které se nachází na střeše spolu s dětským hřištěm. Kromě nabídky kávy, limonády a dortů zde zažijete opravdovou show plnou světel.

Na dětských stolečcích si můžete vyzkoušet malování medúz, kosmonautů nebo vesmírných raket, a váš obraz se poté objeví na speciální reaktivní zdi. Tato zábava je perfektní nejen pro děti, jak jsme zjistili při naší recenzi na blogu. Na střešní terase pak naleznete krásné hřiště s trampolínami, skluzavkou a kuličkodráhami, kde si můžete užít vzrušující a aktivní odpoledne.

Informace Hodnota
Kontakt na recepci 725 888 358
Otevírací doba 9:00-21:00
Vstupenky a ceník  
Základní vstupné (dospělí) 260 Kč
Děti 2-15 let, ZTP a ZTP/P* 170 Kč
Děti do 2 let zdarma
Studenti a senioři od 65 let 200 Kč
Doprovod osob ZTP/P má vstup zdarma  
Rodinné vstupné  
2 dospělí + 1 dítě 550 Kč
2 dospělí + 2 děti 650 Kč
Velké skupiny  
Od 15 dětí 100 Kč za dítě, 1 doprovod zdarma

Otevírací doba aktivity

Den Otevírací doba
Pondělí 09:00–21:00
Úterý 09:00–21:00
Středa 09:00–21:00
Čtvrtek 09:00–21:00
Pátek 09:00–21:00
Sobota 09:00–21:00
Neděle 09:00–21:00

 

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com