Výlety Vysočina – Tipy na ty nejlepší výlety, které můžete v okolí najít

Plánujete strávit pár krásných dní na Vysočině? Doporučíme vám, co musíte vidět a co rozhodně neminout! Vysočina skrývá nejeden fenomenální pohled a nejedno místo, které je opravdu dech beroucí! Takže pojďme na to, výlety Vysočina už a vás čekají.

Slyšeli jste o Čtyřech palicích?

Pod tímto neobvyklým jménem se skrývají skalnaté útvary, které vizuálně skutečně připomínají čtyři palice. Je to místo hojně vyhledávané horolezci, ale ani pokud neholdujete tomuto sportu, určitě si pohled na tyto skály zamilujete. Jaké skály v okolí můžete ještě navštívit?

Výlety Vysočina | Hrad Pernštejn v hlubokých lesích

Hrad Pernštejn je obsáhlý hradní komplex, který najdete v hlubokých lesích Českomoravské vrchoviny. Pohled na neobvyklou architekturu potěší nejen vaše oči, ale zároveň vás také pohladí na duši.

Jediný cisterciácký ženský klášter Porta Coeli

Porta Coeli je skutečně unikátní dílo, a to nejen svou výstavbou, ale zejména také proto, že jde o jediný fungující ženský klášter řádu cisterciáků. Samotný klášter skutečně stojí za vidění – možná už jste ho zahlédli v seriálu Četnické humoresky nebo ve filmu Ďáblova past.

Výlety Vysočina | Impozantní zámek v Telči

Na místě zámku dříve stával hrad, který připomínal spíše opevněný dvorec. Později ho mistři z Itálie proměnili v reprezentativní sídlo. Zámek je skutečně překrásný, a co teprve až vstoupíte do zahrady – skleník, parky a vzácné dřeviny.

Osaměle stojí, a přesto vám vezme dech

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Nikdy jste o něm neslyšeli? Rozhodně jste o hodně přišli! Osobitá architektura, která při pohledu z výšky připomíná cípatou hvězdu. Ten klid, krása a mír je k nezaplacení.

Výlety Vysočina | Zřícenina s ponurou legendou

Zubštejn je jedním z největších pozůstatků hradů na Moravě. Pohled na masivní hrad je skutečně dech beroucí. K hradu se váže legenda o upřímné lásce, kterou děvče zradilo pro pozlátko bohatého a povrchního města. Mladík ji za to proklel a ona byla mnohokrát zrazena, až nakonec zemřela úplně osamocená. Přečtěte si ten příběh!

Výlety Vysočina

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com