Plánujete navštívit střední Moravu a poznávat její krásy? Pak pro vás máme několik tipů, které zaručeně oceníte. Podívejte se,co všechno můžete podniknout a kam tedy vlastně vyrazit za výlety střední Morava.

Bouzov, výlety střední morava

Romantický hrad Bouzov jako vystřižený z pohádky

Siluetu hradu Bouzov určitě poznáváte z nejedné pohádky. Jeho návštěvy určitě nebudete litovat a až se budete procházet interiéry nebo po okolí, určitě se neubráníte několika pohádkovým fantaziím, ať už budete překrásná princezna nebo šlechetný rytíř. Co všechno potřebujete vědět?

Nadezda NL, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Výlety střední Morava | Působivá zřícenina kdysi hrdého hradu

Helfštýn najdete nedaleko Týna nad Bečvou. Působivé a masivní zdi vás přenesou do dávných let, jejichž úspěch již dávno odvál tok času. Jako správná zřícenina má Helfštýn také nejednu děsivou pověst, která přidává stavbě na dramatičnosti, když procházíte jejími útrobami.

výlety střední morava
Zdroj: Hranická propast, Autor: Michael Guba

Víte, že u nás máme nejhlubší zatopenou sladkovodní propast na světě?

Hranickou propast naleznete v Hranickém krasu. Zatopená část propasti je nejméně 404 m hluboká, jejího dna však vědci ještě nedosáhli. Jde o skutečně ojedinělé místo, které skutečně nemůžete vidět všude.

Výlety střední Morava | Jedinečná a unikátní krajina Bílých Karpat

Pohledy na Bílé Karpaty jsou skutečně kouzelné – vrcholky hor, povodí řek, které pokračují v hornatém pásu dále na Slovensko. Navštivte tuto chráněnou krajinnou oblast, kterou si okamžitě zamilujete.

výlety střední morava
nesuraz, Instagram

Za velkou krápníkovou výzdobou

Abychom vás nevláčeli stále jenom po povrchu, měli bychom se taky podívat pod něj! Javoříčské jeskyně si zaručeně zamilujete – mají bohatou krápníkovou výzdobu a komplikovaný systém chodeb, dómů a propastí. Oči vám budou přecházet.

Malgi23, wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Výlety střední Morava | Barevná nádhera v Květné zahradě

Pokud vám zbude chvilka, rozhodně navštivte zámek v Kroměříži. Nesmíte ale vynechat Květnou zahradu. Jde o nádherný estetický celek, který je tvořen zahradami a citlivou architekturou. Do tohoto místa se zaručeně zamilujete!

výlety střední morava
Lehotsky, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Hrad schovaný v Jeseníkách

Jde samozřejmě o hrad Šternberk. Máme pro vás ještě jedno doporučení na hrad, který rozhodně neminout. Pokochejte se pohledem na tu architektonickou nádheru, která si získá vaše srdce a zamotá vám hlavu.