Luhačovice – Oáza klidu a poznávání léčivých minerálních pramenů v lázních

Luhačovice jsou překrásné město a místní lázně jsou světově proslulé. V Luhačovicích najdete 16 minerálních pramenů, i když my vám ve výletě představíme pouze 3. Luhačovice mají jedinečnou atmosféru, kterou stojí za to zažít. Vzhůru na výlet!

Výlet 3,10 km, 4 místa

Luhačovice | Vzhůru na přehradu

Vodní nádrž Pozlovice je též nazývaná Luhačovice. Je to vynikající místo, pokud chcete na chvilku utéct od stresu a reality, a dopřát si trochu klidu. Je to ovšem i místo aktivního sportu – inline brusle, cykloturistika, rybaření, koupání… Pokud si tam chcete udělat výlet s dětmi, pak doporučujeme vláček z centra Luhačovic.

Luhačovice | Kdo by neznal Vincentku?

Vincentka je nejznámější pramen Luhačovických lázní. Vincentku se plní do lahví, vyrábějí se z ní další výrobky nebo ji můžete ochutnat v teplé či studené formě. Obvykle se užívá při problémech dýchacích cest a hlasivek, ale i při problémech se zažívacím ústrojím. Tak co, chtěli byste ochutnat?

Dalším důležitým minerálním pramenem je Ottovka

Pramen Ottovka je nejlidovějším pramenem Luhačovických lázní. Minerální pramen vyvěrá volně na úpatí kopce Malé Kamenné. Ottovka má vysoká obsah jódu, železa a dalších důležitých stopových prvků. I Ottovka má stejně jako Vincentka svůj vlastní pavilon, nicméně tento pramen je občas uzavírán kvůli nevyhovujícím mikrobiologickým rozborům. Jinak se obvykle používá ke koupelím, inhalaci nebo pitné kúře.

Pramen pojmenovaný podle sv. Josefa, patrona Luhačovic

Tento pramen najdete poblíž kostela Svaté rodiny. Zkušební vrt byl vybudován už roku 1994, ovšem kvůli komplikacím bylo vše vyřízeno až roku 2000. Nyní je zde kašna Marka Trizuljaka. Pramen sv. Josefa se používá k pitné léčbě a uhličitým koupelím. V současnosti je v Luhačovicích celkem 16 minerálních pramenů – a na ty zbylé se budete muset dojet podívat sami.

Přečtěte si také: Pohádkový hrad Bouzov – Okouzlující historie s trojským koněm v podhradí.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com